Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА

ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
УСАТА Наталія Василівна
УДК: 631.1: 631.565
ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - | доктор економічних наук
Пугачов Микола Іванович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, провідний науковий співробітник відділу цін на матеріальні ресурси
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавський університет споживчої кооперації України Укоопспілки, професор кафедри маркетингу
кандидат економічних наук
Бабинець Тетяна Леонідівна,
Український НДІ прогнозування та випробування техніки та технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Леоніда Погорілого Міністерства аграрної політики України, завідувач лабораторії наукових досліджень та експлуатаційно-економічної оцінки техніки і технологій
Провідна установа - | Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Захист відбудеться “19” квітня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, кім. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” УААН (03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, кім. ).
Автореферат розісланий “ 18 ” березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пулім В.А.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нинішній етап розвитку економіки України визначається процесами ринкової трансформації та інтеграції у світове співтовариство. У цьому контексті актуальним є питання підвищення конкурентоздатності та нарощування обсягів сільськогосподарського виробництва. Його невід’ємним елементом є транспортні операції. Тому ритмічні й узгоджені перевезення вантажів безпосередньо впливають на економічний стан і розвиток сільськогосподарських підприємств.
Нині рівень забезпеченості аграрного сектору транспортними засобами та ефективність їх використання є низькими. Темпи списання техніки перевищують темпи її оновлення, а рівень зносу становить близько 80 відсотків. Скорочення транспортного парку призвело до суттєвого збільшення технологічного навантаження на машини і прискорення їх фізичного старіння та вибуття з ладу. Зазначені фактори негативно впливають на агровиробничі процеси, у результаті чого погіршується якість продукції, зростають фінансові та матеріальні втрати суб’єктів підприємницької діяльності, знижується їх рентабельність.
Тому одним із пріоритетних завдань розвитку сільського господарства України на сучасному етапі є поліпшення рівня забезпеченості транспортом. Його вирішення потребує мобілізації значних коштів, у тому числі бюджетних, вдосконалення фінансово-економічних відносин. Проблема ускладнюється тим, що відсутність достатніх інвестиційних ресурсів для придбання транспортних засобів негативно впливає не лише на сільськогосподарські підприємства, але й на машинобудівні заводи. За цих умов держава та підприємці мають приймати неординарні інноваційні рішення щодо застосування ринкових механізмів і пошуку джерел оновлення транспортного парку, а також його раціонального використання. Все це зумовлює актуальність обраної теми дисертаційної роботи та визначає коло питань для вивчення.
Вирішенню транспортних проблем у сільському господарстві приділена значна увага у працях Є.А. Бузовського, В.Г. Василенка, М.Г. Вергуна, В.В. Виноградова, П.М. Власюка, А.В. Голубева, І.В. Голубевої, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ПРОБЛЕМИ ТРАНСПОРТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок