Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фактори і тенденції розвитку економічних зв’язків прикордонних територій (на прикладі Чернівецької області та єврорегіону “Верхній Прут”)

Фактори і тенденції розвитку економічних зв’язків прикордонних територій (на прикладі Чернівецької області та єврорегіону “Верхній Прут”)

Назва:
Фактори і тенденції розвитку економічних зв’язків прикордонних територій (на прикладі Чернівецької області та єврорегіону “Верхній Прут”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Білик Руслана Сергіївна
УДК 332.135:339.9(477.85)(4-01)
Фактори і тенденції розвитку економічних
зв’язків прикордонних територій
(на прикладі Чернівецької області
та єврорегіону “Верхній Прут”)
Спеціальність: 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Євдокименко Валерій Кирилович,
Буковинський університет,
перший проректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України,
заступник директора;
кандидат економічних наук
Сторонянська Ірина Зеновіївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ регіональної політики та розвитку територій, м. Київ.
Захист відбудеться “29” січня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “29” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Здобуття Україною незалежності, перехід до ринкових умов господарювання зумовили необхідність всебічних наукових досліджень процесів становлення та функціонування систем економічних зв’язків країни в нових умовах перехідного та постперехідного періоду.
Розвиток економічних зв’язків – необхідна умова ефективного функціонування економіки регіону, оскільки такі зв’язки забезпечують відкритість економічної системи, обмін товарами, послугами, фінансовими ресурсами, робочою силою та інформацією. Саме система економічних зв’язків інтегрує адміністративно-територіальні утворення до єдиного геоекономічного простору, і на сучасному етапі, у період глобалізації, стає провідним структуроутворюючим чинником формування регіональних систем господарювання, консолідує та інтегрує світовий та регіональні ринки.
В Україні проблематику міжнародної економічної діяльності, в тому числі місце і роль регіонів у становленні систем економічних зв’язків міжнародної інтеграції, вивчають такі вчені як: П.Бєлєнький, О.Білорус, З.Бройде, В.Будкін, І.Бураковський, Б.Данилишин, М.Долішній, Є.Кіш, Ю.Макогон, М.Мальський, В.Мікловда, Н.Мікула, А.Мокій, В.Новицький, В.Пила, С.Писаренко, І.Сторонянська, Л.Чернюк, І.Школа та інші. Європейський досвід з питань єврорегіонального співробітництва в контексті євроінтеграції досліджували такі зарубіжні вчені як: М.Андерсен, К.Гарві, С.Гарді, Ч.Джеффрі, М.Кітінг та інші. Аналізом суті інтеграційних процесів на різних таксономічних рівнях займалися зарубіжні дослідники: А.Вільямс, Б.Йохансен, Д.Норт, К.Солоу, І.Фішер та інші. Теоретичний та емпіричний матеріал, напрацьований цими вченими є науковим підґрунтям, передумовою і теоретико-методологічною основою даного дослідження.
Науково-теоретичні та прикладні розробки вітчизняних і зарубіжних вчених всебічно розкривають особливості розвитку міжнародних економічних відносин у світі в цілому та в окремих його частинах, пропонують сучасні методи управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств, фірм, організацій. Натомість відчувається брак публікацій, які б системно аналізували базові поняття категоріального апарату, що описують процеси становлення систем економічних зв’язків. Це в першу чергу стосується розвитку зовнішньоекономічної діяльності регіонів країни та формування транскордонних систем економічних зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фактори і тенденції розвитку економічних зв’язків прикордонних територій (на прикладі Чернівецької області та єврорегіону “Верхній Прут”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок