Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИЙМЕННИКІВ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИЙМЕННИКІВ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИЙМЕННИКІВ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬЧУК Наталя Миколаївна
 
УДК 378.147 : 81'367.633 - 111
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИЙМЕННИКІВ
МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
Спеціальність 13.00.02 - теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та англійської мови Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
ЧЕРНОВАТИЙ Леонід Миколайович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри
перекладу та англійської мови
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПЛАХОТНИК Василь Макарович,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії навчання іноземних мов
кандидат педагогічних наук, доцент
ТУЧИНА Наталія Василівна,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С.Сковороди,
декан факультету іноземної філології
 
Провідна установа Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
кафедра методики навчання іноземних
мов і прикладної лінгвістики,
м. Київ
Захист відбудеться “ 24 ” лютого 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою 03680, м.Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету за адресою 03680, м.Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73.
Автореферат розісланий “ 22 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________ Бігич О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми формування навичок вживання англійських прийменників майбутніми філологами та управління таким процесом пояснюється низкою чинників. В аналітичних мовах, до яких відноситься й англійська, прийменники відіграють важливішу роль, ніж у синтетичних мовах (наприклад, в українській), у зв’язку з тим, що за відсутності закінчень для позначення відмінків, а також з інших причин, прийменники в англійській мові виконують ряд додаткових функцій, порівняно з українською мовою. Прийменники (а також ідентичні за формою прислівники та частки) є надзвичайно продуктивними елементами англійської мови, які активно використовуються для утворення нових значень у комбінації з іншими частинами мови. Це сприяло надзвичайній розгалуженості і структурованості системи англійських прийменників та постійному зростанню її ролі для забезпечення потреб комунікації, оскільки прийменники передають просторові (стаціонарні та пов’язані з напрямком руху), темпоральні та найрізноманітніші відносні зв’язки, сприяють зміні значень слів, вступаючи з ними у комбінаторні відносини. Така активність призвела до того, що надзвичайно розгалужена система прийменників буквально пронизує структуру англійської мови, перетворюючи її на ефективний інструмент комунікації. З іншого боку, ефективність комунікації значно знижується, коли система англійських прийменників у свідомості індивіда недостатньо розвинена, що є типовим для ситуації вивчення англійської мови як іноземної. Звідси логічно випливає висновок про важливість категорії прийменників для оволодіння англійською мовою та її вживання як засобу комунікації.
Хоча система англійських прийменників досить інтенсивно досліджується у лінгвістичній граматиці з точки зору характеристики цієї системи в цілому (Б.Н.Аксененко, С.П.Балашов, М.І.Балла, Л.С.Бархударов, В.В.Бурлакова, Г.С.Двінянінова, І.П.Іванова, Б.А.Ільїш, І.В.Корунець, Ю.А.Левицький, Н.М.Пригоровська, Є.К.Рейман, Н.П.Сєров, Л.Я.Цвєт, R.A.Close, J.Eastwood, J.Fillmore, S.Greenbaum, G.Leech, R.Quirk, J.Svartvik) та у психологічній граматиці (J.Berko, E.Clark, D.Ingram, J.Johnston, J. de Villers, P. de Villers), однак кількість спроб дослідити систему англійських прийменників як об’єкт навчання у педагогічній граматиці дуже обмежена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКИХ ПРИЙМЕННИКІВ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок