Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Протипожежна Діяльність земств лівобережної України

Протипожежна Діяльність земств лівобережної України

Назва:
Протипожежна Діяльність земств лівобережної України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького
Сташенко Сергій Іванович
УДК 94:368:628.74 (477.5) 18/19
Протипожежна Діяльність
земств лівобережної України
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
Черкаський державний технологічний
університет, завідувач
кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, член-кореспондент
НАН України
Реєнт Олександр Петрович,
Інститут історії України НАН України,
заступник директора, завідувач відділом
історії України кін. ХІХ – поч. ХХ ст.
кандидат історичних наук, доцент
Мойсієнко Василь Миколайович,
Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького,
доцент кафедри права
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться 9 квітня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий 5 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У сучасних суспільно-політичних, соціально-економічних умовах розвитку України актуальним є питання ролі місцевого самоврядування у формуванні громадянського суспільства, підвищенні потенціалу регіональних економік, покращанні добробуту населення. Одним із важливих факторів, що безпосередньо впливають на стабільну роботу підприємств, життя та економічний рівень громадян, є пожежна безпека. Пожежна охорона визнана невід’ємною складовою національної безпеки України. Багаторічний досвід діяльності органів місцевого самоврядування в Україні впродовж другої половини ХІХ – початку ХХ ст. доводить важливу роль, яку вони можуть відігравати у підтримці пожежної безпеки в державі, про що також свідчить практика зарубіжних країн.
У зв’язку з останніми перетвореннями, які відбулися в сільському господарстві країни, внаслідок зміни форми власності на землю, розпаду радгоспно-колгоспної системи та, відповідно, ліквідації пожежно-сторожової охорони колгоспів сучасне українське селянство залишилося беззахисним перед стихією вогню, і статистичні дані про збільшення кількості пожеж упродовж 2000–2002 рр. на 32% є тому підтвердженням.
Вихід із кризової ситуації з протипожежним забезпеченням українського селянства є у відновленні традицій участі місцевого самоврядування у формуванні та керівництві пожежної охороною в селах України; у поєднанні зусиль держави, громадськості сіл, місцевих органів влади та Державної пожежної охорони щодо розв’язання цієї важливої проблеми. Крім того, звернення до питань, пов’язаних із протипожежною діяльністю земств Лівобережної України, має об’єктивно-науковий характер, зумовлений: по-перше, заангажованістю, котра тривалий час не дозволяла науковцям ретельно і неупереджено досліджувати цю тему; по-друге, сучасними можливостями опрацювання джерел і дослідницької літератури; по-третє, якісно новим методологічним рівнем розвитку новітньої української історичної науки.
Отже, вказана тема дослідження має наукове, загальногуманітарне, суспільно-політичне значення, що й зумовлює її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. У 2000 р. тематика дисертаційного дослідження увійшла до складу наукових програм вищих навчальних закладів МВС України. Напрямок наукової роботи включено до фундаментальних та прикладних досліджень наукових закладів МВС України на 2001–2005 роки (рішення Колегії МВС України від 18 грудня 2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Протипожежна Діяльність земств лівобережної України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок