Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поліпшення зчеплення коліс з рейками шляхом удосконалення системи керування рейковИМ транспортнИМ засобОМ

Поліпшення зчеплення коліс з рейками шляхом удосконалення системи керування рейковИМ транспортнИМ засобОМ

Назва:
Поліпшення зчеплення коліс з рейками шляхом удосконалення системи керування рейковИМ транспортнИМ засобОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
СПІРЯГІН Максим Ігорович
УДК 629.4:531.46
Поліпшення зчеплення коліс з рейками шляхом удосконалення системи керування
рейковИМ транспортнИМ засобОМ
05.22.07 - Рухомий склад залізниць та тяга поїздів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Залізничний транспорт” навчально- наукового інституту рейкового транспорту Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент,
ГОРБУНОВ Микола Іванович,
Східноукраїнський національний університет імені
Володимира Даля, доцент кафедри „Залізничний транспорт”
Офіційні опоненти доктор технічних наук, доцент,
МАСЛІЄВ Вячеслав Георгійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри „Електричний транспорт та тепловозобудування”
кандидат технічних наук, доцент,
КРАМАР Микола Максимович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля,
доцент кафедри "Прикладна математика"
Провідна установа Київський університет економіки і технологій транспорту, кафедра “Рухомий склад залізниць”, Міністерства транспорту України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 05 ” липня 2004 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.051.03 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий “ 03 ” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осенін Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Створення сучасних конкурентноздатних одиниць залізничного рухомого складу нерозривно зв'язано з використанням мікропроцесорних систем керування і регулювання. Застосування даних систем визначає технічний рівень рейкового транспортного засобу і дозволяє поліпшити його техніко-економічні параметри, що багато в чому залежать від принципів і алгоритмів керування мікропроцесорної системи.
Актуальність теми. Від рівня реалізації зчеплення коліс локомотивів з рейками визначається багато технічних і економічних показників роботи залізниць (маса і швидкість руху поїздів, витрата енергії, витрати на експлуатаційні і відновні роботи й ін.). Для підвищення розрахункових коефіцієнтів зчеплення провадиться вдосконалювання, як самих технічних засобів, так і методів їхньої експлуатації. Разом з тим реалізовані коефіцієнти зчеплення коліс локомотива з рейками відрізняються від розрахункових на ±40%. Це, з одного боку, свідчить про наявні резерви, а з іншого боку - про додаткові витрати.
У ряді випадків для поліпшення зчеплення коліс з рейками пропонується збільшення кількості піску, подаваного локомотивами на рейки, тому що через низьку вартість пісок є основним матеріалом, що застосовується для підвищення тертя у контакті колесо-рейка. У результаті застосування піску виникає вереск коліс і розвивається хвилеподібний знос рейок з короткими вертикальними нерівностями. Використання піску приводить до забруднення верхньої будови колії. Невисока точність подачі необхідної кількості піску в зону контакту приводить до влучення піску на бічну поверхню гребеня, що сприяє зростанню інтенсивності зносу гребенів коліс.
Аналіз заходів, що спрямовані на підвищення коефіцієнта зчеплення коліс локомотива з рейками показав, що в даний час не існує технічно досконалих систем підвищення рівня коефіцієнта зчеплення, тому виникає необхідність розробки нових технологій.
Аналіз вітчизняного і закордонного досвіду підтвердив реальну можливість рішення такої задачі за рахунок використання мікропроцесорних систем керування для перспективних рейкових транспортних засобів.
Однак найбільш важливим елементом роботи мікропроцесорних систем є принципи й алгоритми регулювання, для яких не повною мірою обґрунтовані і вирішені науково-практичні задачі забезпечення стійкої роботи локомотива у режимі найбільш ефективного використання зчеплення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Поліпшення зчеплення коліс з рейками шляхом удосконалення системи керування рейковИМ транспортнИМ засобОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок