Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО І ЙОГО РОЛЬ У ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В УКРАЇНІ

НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО І ЙОГО РОЛЬ У ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В УКРАЇНІ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО І ЙОГО РОЛЬ У ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРОНЮК НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК-340.134
НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО І ЙОГО РОЛЬ
У ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.01- теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі порівняльного і європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, доктор права, професор
Білас Іван Григорович,
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри порівняльного і європейського права,
Заслужений юрист України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Сливка Степан Степанович,
Львівський інститут внутрішніх справ Національної академії МВС України, начальник факультету №2,
Заслужений юрист України
кандидат юридичних наук, доцент
Бобровник Світлана Василівна,
провідний науковий співробітник відділу теорії
держави і права Інституту держави і права
ім. В.М.Корецького НАН України
Провідна установа: Інститут законодавства Верховної Ради України, м. Київ
Захист відбудеться “16” лютого 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова 36/1 (зал Вченої ради).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий “16” січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Бурлай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останнє десятиріччя української історії характеризується кардинальними змінами суспільно-політичного і державного устрою. Країна з великими труднощами здійснює перехід від централізованої до децентралізованої системи організації суспільства. Зрозуміло, цих змін не вдалося б досягти без використання такої правової форми, як законодавство, яке у якості національного феномену почало розвиватися, по суті, з отриманням державної незалежності.
Закономірності переходу від тоталітаризму до демократії, проголошення незалежності України, необхідність законодавчого забезпечення суспільних перетворень у країні започаткували кардинальне реформування правової системи, в плані запровадження конституційних принципів демократії, гуманізму, свободи і справедливості, політичного, економічного й ідеологічного плюралізму. Цілком природно, що зроблено це було (і здійснюється зараз) через законотворчий процес і новостворене національне законодавство. Але, як це не дивно, роль українського законодавства у здійсненні трансформаційних процесів, побудові демократичного суспільства, досвід його становлення і функціонування залишаються дослідженими очевидно недостатньо.
Визначальною метою розвитку законодавства України є розбудова громадянського суспільства і правової держави, де вищою цінністю виступала б людина, реально забезпечені, гарантовані та захищені її права і свободи. З одного боку - це загальносоціальна і політична проблема, оскільки розвиток правової системи України залежить від взаємодії економічної, політичної та ін. складових суспільства, спрямованості і перспектив перехідного періоду, від політичної волі і відповідних політичних рішень, процесу їх реалізації. З другого боку, це спеціально-правова проблема, яка передбачає у своєму вирішенні удосконалення діяльності законодавчого органу, підвищення якості законів, внутрішньої узгодженості вітчизняного законодавства, послідовну гармонізацію норм європейського, міжнародного права і національного законодавства.
На даний момент часу українське законодавство є очевидно недосконалим, воно розвивається доволі хаотично, залежно від політичної кон’юнктури, є значною мірою невпорядкованим, суперечливим, складним і подекуди неможливим для реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО І ЙОГО РОЛЬ У ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок