Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правовий статус державного службовця як сучасника трудових правовідносин

Правовий статус державного службовця як сучасника трудових правовідносин

Назва:
Правовий статус державного службовця як сучасника трудових правовідносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛАВРІНЧУК ІРИНА ПЕТРІВНА
УДК 349.2
Правовий статус державного службовця як сучасника трудових правовідносин
Спеціальність 12.00.05 - трудове право;
право соціального забезпечення
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ -1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі трудового та соціального законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, Заслужений
юрист України Прокопенко Володимир Іванович, завідуючий кафедрою цивільно-правових дисциплін Черкаського інституту управління бізнесом.
Офіційні опоненти: доктор юридичний наук, професор Процевський
Олександр Іванович, директор Інституту економіки і права Харківського державного педагогічного університету ім.Г.С.Сковороди.
Кандидат юридичних наук Зуб Ігор Володимирович, завідуючий відділом з проблем соціального та господарського законодавства Науково-експертного управління Секретаріату Верховної Ради України.
Провідна установа: Університет внутрішніх справ МВС України (м.Харків).
Захист відбудеться "10" вересня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 при Київському університеті Тараса Шевченка за адресою: 252001 м.Київ, вул. Володимирська, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розісланий "03" 08 1999р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Боднар Т.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Реалізація соціально-економічних програм розвитку держави, реформування суспільного устрою вимагає посилення виконавчої влади та її структур як в центрі, так і на місцях, а також удосконалення діяльності державної служби, що знаходить прояв у професійній діяльності певного кола осіб, якими є державні службовці.
З прийняттям Закону України "Про державну службу" 16 грудня 1993 року інститут державної служби був визначений на нормативному рівні. З цього моменту розпочалась активна нормотворча діяльність з питань регулювання суспільних відносин у цій сфері. Переважне місце серед нормативних актів з питань проходження державної служби як різновиду суспільно-корисної діяльності займають підзаконні акти – постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України.
Численність та розпорошеність нормативного матеріалу, новітність правових положень і понять, відсутність системного підходу та визначеності у законодавстві щодо змісту діяльності на державній службі, а звідси і сфери її функціонування, зумовлюють порушення узгодженості правового регулювання цього суспільного інституту, виникнення суперечностей при встановленні правового статусу державного службовця для певних категорій працівників у бюджетній сфері.
Прийняття Конституції України, обумовлена суспільними потребами необхідність забезпечення прав і свобод громадян вимагає приведення у відповідність до Основного Закону положень законодавства з питань державної служби, правового положення державних службовців зокрема.
Традиційно розгляд проблем професійної діяльності службовців у державній сфері зосереджувався в межах системи адміністративного права. Особливості їх праці та правового статусу не піддавались докладному дослідженню.
Характеристика ознак трудової діяльності у формі державної служби та складових поняття державного службовця, що формують їх правове положення як окремої категорії працівників, мають своїм призначенням встановлення критеріїв для теоретично обгрунтованого визначення їх кола та належного рівня захисту суб`єктивних прав.
Мета і завдання дослідження. Дисертація має за мету проведення аналізу формування поняття державного службовця та визначення змісту його правового статусу, а також засобів правового впливу з метою його забезпечення; комплексного дослідження системи законодавства з питань регулювання правового положення державних службовців на протязі здійснення службової кар`єри (проходження служби) та формування шляхів його вдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Правовий статус державного службовця як сучасника трудових правовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок