Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Освітня діяльність і педагогічні погляди Дениса Коренця в контексті розвитку українського кооперативного шкільництва у Галичині (кін. ХІХ _перша пол. ХХ ст.)

Освітня діяльність і педагогічні погляди Дениса Коренця в контексті розвитку українського кооперативного шкільництва у Галичині (кін. ХІХ _перша пол. ХХ ст.)

Назва:
Освітня діяльність і педагогічні погляди Дениса Коренця в контексті розвитку українського кооперативного шкільництва у Галичині (кін. ХІХ _перша пол. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
прикарпатський університет
імені василя Стефаника
Ковальчук Орися Богданівна
УДК Ч.37 (477.8) (092)
Освітня діяльність і педагогічні погляди
Дениса Коренця в контексті розвитку українського кооперативного шкільництва у Галичині
(кін. ХІХ _перша пол. ХХ ст.)
13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Наукові керівники: кандидат педагогічних наук, професор
КЛОС Євген Степанович
доктор педагогічних наук, доцент
Васянович Григорій Петрович,
Львівський науково-практичний центр Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу гуманітарної освіти
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор ВИХРУЩ Анатолій Володимирович, Тернопільський експериментальний інститут педагогічної освіти, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент ПЕНІШКЕВИЧ Дарина Іванівна, Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 20 ” жовтня 2000 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 в Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “ 18 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Рега О.С.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Складний процес перебудови економічних відносин, спрямований на утвердження державності, духовне відродження українського народу, поставив нові завдання перед загальноосвітньою і професійною школою. В таких документах, як Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ ст.), Закон України “Про освіту”, Положення про ступеневу освіту, зазначається, що сучасна освітня система потребує всебічного реформування, розробки нової філософії освіти. У центрі нової парадигми навчання й виховання – людина як неповторна унікальність і найвища цінність держави, здатна до розвитку і засвоєння нових знань, зокрема знань, пов’язаних з історико-педагогічним надбанням нашого народу.
У зв’язку з цим особливого значення набувають історичний досвід і наукові концепції педагогів Східної Галичини кінця ХІХ першої половини ХХ століття. Аналіз вітчизняної спадщини збагачує історико-педагогічну науку, дає можливість прогнозувати її майбутнє. Піклуючись про вшанування українських педагогів і діячів освіти, Кабінет Міністрів України прийняв спеціальну Постанову № 510 від 20 квітня 1998 р. (див. Педагогічна газета № (47), травень 1998 р.), в якій наголошується на необхідності проведення урочистих педагогічних читань, конференцій, присвячених видатним українським педагогам; організації зустрічей фахівців, учених зі студентами, вчителями, батьками, щоб привернути увагу до проблем розвитку української педагогічної думки; висвітлення в педагогічній і громадсько-політичній пресі творчої спадщини представників української педагогічної думки, чиї праці ще недостатньо представлені в педагогіці. До числа визначних українських педагогів Західної України означеного періоду належить Денис Васильович Коренець (18751946 рр.). Він був не лише талановитим педагогом, науковцем, організатором кооперативного руху в Східній Галичині, але й відомим громадським діячем, одним із фундаторів національного фахового шкільництва.
Перші спроби дослідження наукової та освітньої діяльності Д.Коренця припадають на 40-50-і рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Освітня діяльність і педагогічні погляди Дениса Коренця в контексті розвитку українського кооперативного шкільництва у Галичині (кін. ХІХ _перша пол. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок