Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕЗІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИМВОЛІСТІВПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТОЛІТТЯ В ТИПОЛОГІЧНИХ ВІДПОВІДНОСТЯХ З АНГЛО-АМЕРИКАНСЬКОЮ СИМВОЛІСТСЬКОЮ ЛІРИКОЮ

ПОЕЗІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИМВОЛІСТІВПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТОЛІТТЯ В ТИПОЛОГІЧНИХ ВІДПОВІДНОСТЯХ З АНГЛО-АМЕРИКАНСЬКОЮ СИМВОЛІСТСЬКОЮ ЛІРИКОЮ

Назва:
ПОЕЗІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИМВОЛІСТІВПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТОЛІТТЯ В ТИПОЛОГІЧНИХ ВІДПОВІДНОСТЯХ З АНГЛО-АМЕРИКАНСЬКОЮ СИМВОЛІСТСЬКОЮ ЛІРИКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
АВРАМЕНКО Наталія Володимирівна
УДК 809.1:833.3.820
ПОЕЗІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИМВОЛІСТІВ
ПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТОЛІТТЯ В ТИПОЛОГІЧНИХ ВІДПОВІДНОСТЯХ З АНГЛО-АМЕРИКАНСЬКОЮ СИМВОЛІСТСЬКОЮ ЛІРИКОЮ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра історії української літератури, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Голомб Лідія Григорівна,
Ужгородський державний університет,
кафедра української літератури; професор.
 
кандидат філологічних наук
Царик Ольга Михайлівна,
Тернопільський державний політехнічний
університет імені Пулюя, кафедра іноземних мов.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра філологічної і культурологічної підготовки журналістів,
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 28.11.2002 р. о __14___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, тел. 33-47-25).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 25.10.2002 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Папуша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Зміна суспільно-культурної ситуації в Україні після 1991 року спричинила і зміну духовних та культурних орієнтирів. Вітчизняне літературознавство, яке до того часу розвивалось переважно у замкненому просторі, отримало можливість ознайомитись із новітніми дослідженнями західноєвропейських та американських учених. Цей процес збагатив літературознавчу методологію, внаслідок чого виникла необхідність реінтерпретації цілих періодів літературного процесу, не кажучи вже про окремі течії та напрями в межах цих періодів. У цьому зв’язку постала потреба і нового дослідження місця українського символізму в контексті європейського та світового модернізму на ґрунті міждисциплінарного підходу та синтезу наявної інформації.
Український символізм – складне і багатогранне явище, що свого часу викликало гостру полеміку як літературознавців, так і мистецтвознавців. Проте питання сутності українського символізму як літературного феномену залишалося нерозв’язаним радянськими критиками і літературознавцями впродовж багатьох років. Імена поетів-символістів Павла і Якова Савченків, Дмитра Загула, Володимира Ярошенка, Олекси Слісаренка були маловідомими як для читачів, так і для професійних критиків. Творів цих письменників не друкували і не перевидавали більше шести десятків років. Тільки з кінця 80-х р. літературознавці та критики знову звернулись до їх творчості.
Питання, пов’язане зі становленням та особливостями розвитку українського символізму, розглядали П.Филипович, С.Єфремов, О.Білецький, Є.Пеленський, М.Неврлий, Ю.Лавріненко, Г.Касьянов, І.Лисенко, М.Жулинський, М.Ільницький, Т.Салига, В.Моренець, М.Моклиця, С.Хороб та ін. Однак в опублікованих досі матеріалах немає вичерпної характеристики символістської образності, тем і мотивів ліричних поезій, міфопоетики, бо творча спадщина українських поетів-символістів вивчалася без докладних порівняльно-типологічних зіставлень з іншими національними літературами.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена необхідністю детального вивчення специфіки художнього світу українських символістів, самобутності їх поезій, своєрідності моделювання дійсності, здійснення аналізу міфопоетики їх творів у зіставленні з репрезентативними зразками англомовної поезії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЕЗІЯ УКРАЇНСЬКИХ СИМВОЛІСТІВПЕРШИХ ДЕСЯТИЛІТЬ ХХ СТОЛІТТЯ В ТИПОЛОГІЧНИХ ВІДПОВІДНОСТЯХ З АНГЛО-АМЕРИКАНСЬКОЮ СИМВОЛІСТСЬКОЮ ЛІРИКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок