Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ДРУГОЇ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ

КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ДРУГОЇ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ

Назва:
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ДРУГОЇ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Ю. ФЕДЬКОВИЧА
Оболончик Наталія Григорівна
УДК 94(477)”20”:371(438.41)
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ В СИСТЕМІ ОСВІТИ
ДРУГОЇ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ
07.00.01. – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2007


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шваб Анатолій Георгійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
декан історичного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
професор кафедри
всесвітньої історії
Кам’янець-Подільського
державного університету
кандидат історичних наук, доцент
Давидюк Руслана Петрівна,
Рівненський державний
гуманітарний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут українознавства
ім. І. Крип’якевича
НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться „23” лютого 2007 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, тел. (0372) 524900).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, Чернівці, вул. Лесі Українки, 2)
Автореферат розісланий „ 20” січня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Лупул Т. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Освітні процеси завжди були віддзеркаленням політики держави та показником соціального та культурного рівня життя населення. Особливої важливості вони набували тоді, коли були спрямовані на виконання ідеологічних функції, та перетворення багатонаціональних держав з новоприєднаними територіями в унітарні монокультурні системи. Подібні процеси мали особливий вплив на формування сучасної української культури, яскравим доказом чого є її сучасний стан з характерними регіональними особливостями, які формувалися під впливом різних політичних інтересів. Особливою у цьому відношенні є і Волинь, яка у міжвоєнний період перебувала під впливом потужних інтеграційних процесів щойно відновленої Другої Речі Посполитої.
Суттєвим елементом формування соціокультурного середовища міжвоєнної Волині була нова система освіти, яскравим прикладом формування якої став Кременецький ліцей, утворений 1920 р. указом Ю. Пілсудського. На нього було покладено функції політичного, соціального та культурного центру т. зв. „східних кресів”. Це був особливий багатогалузевий заклад, що прирівнювався шкільному округу і підпорядковувався безпосередньо міністерству освіти.Освітня, культурна та економічна діяльність Кременецького ліцею мала великий вплив на населення Волині. В комплексі вона віддзеркалювала державну політику і сприяла формуванню нового суспільства. Впроваджуючи загальнодержавні ідеї, польська влада зіткнулась з численними проблемами та опором з боку місцевого люду, який більшість змін сприймав як прояв полонізації.
Дослідження впливу Кременецького ліцею на волинське суспільство та його ролі в розвитку регіону має велике значення для об’єктивного висвітлення суспільно-політичних процесів міжвоєнного двадцятиліття.
Актуальність теми дослідження виходить також із ступеня її наукової розробки. Проблеми пов’язані з діяльністю Кременецького ліцею 20-30-х рр. ХХ ст. та його ролі у формуванні системи освіти міжвоєнної Волині досі не були предметом окремого дослідження. Це зумовило також необхідність залучення в науковий обіг значного масиву архівних документів, що не були виявленими та опрацьованими.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема діяльності Кременецького ліцею передбачена для вивчення вузівської програми: Західне Полісся: історія і культура (№ 0103U000656) (Волинський державний університет ім. Лесі Українки), а також програм „Історія Волині”, „Історія української культури”, „Історія Польщі”, шкільного курсу „Історія та культура рідного краю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРЕМЕНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ДРУГОЇ РЕЧІ ПОСПОЛИТОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок