Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАХХАБІЗМ У СУЧАСНІЙ РОСІЇ: ІСТОРИЧНІ КОРЕНІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

ВАХХАБІЗМ У СУЧАСНІЙ РОСІЇ: ІСТОРИЧНІ КОРЕНІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Назва:
ВАХХАБІЗМ У СУЧАСНІЙ РОСІЇ: ІСТОРИЧНІ КОРЕНІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
МАЄВСЬКА ЛЮДМИЛА БОРИСІВНА
УДК 29 (470)
ВАХХАБІЗМ У СУЧАСНІЙ
РОСІЇ: ІСТОРИЧНІ КОРЕНІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертація є рукописом
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
Науковий керівник: доктор філософських наук
САГАН ОЛЕКСАНДР НАЗАРОВИЧ,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
УТКІН ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
Міжнародний Соломонів університет,
завідувач кафедри історії
доктор філософських наук, кандидат історичних наук, доцент
ПАВЛЕНКО ЮРІЙ ВІТАЛІЙОВИЧ
Інститут світової економіки та міжнародних відносин
НАН України, головний науковий співробітник
Провідна установа: Київський Національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра релігієзнавства).
Захист відбудеться 2 лютого 2007 року о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.161.03 по захисту дисертацій в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “26“ грудня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук , доцент О.В. Бучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В наш час ваххабізм став ідеологічним прикриттям діяльності екстремістів у багатьох частинах земної кулі і є одним із факторів напруги у так званій “дузі нестабільності”. Питання виникнення і поширення ваххабізму залишається ще не достатньо вивченим у вітчизняній історичній та релігієзнавчій науці. У зв’язку з цим досить часто, у тому числі й в українській пресі, ваххабізм необґрунтовано ототожнюється з ісламом. Але іслам є лише ширмою, якою прикривається ідеологія з принципово відмінними догматичними та моральними орієнтирами. Тому, необхідно проводити чітке розмежування між ісламом та ваххабізмом, оскільки недостатнє вивчення цієї проблеми може призвести до напруженості у міжконфесійних відносинах, до негативного ставлення до мусульман взагалі. Актуальність вивчення ваххабізму обумовлена перш за все зростанням міжнародного тероризму - багатогранного явища, яке породжене соціально-політичними, ідеологічними, етнічними та іншими чинниками. Ця ідеологія є своєрідним підґрунтям багатьох міжнародних терористичних угруповань. Історичний аналіз свідчить, що ваххабізм виник як радикальна екстремістська течія, яка для поширення свого впливу використовує, прикриваючись ісламом, насильницькі методи у своїй діяльності.
Однією зі складних і фактично не досліджених проблем сучасного релігієзнавства є аналіз стану поширення ваххабізму в Росії після 1991 року, його вплив на посилення напруги і ускладнення суспільно-політичного становища в окремих регіонах Російської Федерації, що призвело навіть до збройних конфліктів. Особливої уваги в цьому аспекті вимагає Північний Кавказ. Цей регіон Росії лежить у безпосередній близькості до України і поширення там впливу ваххабізму може призвести до загострення етно-конфесійних відносин у деяких регіонах України, зокрема в Криму. У Росії й інших державах пострадянського простору поширення ваххабізму супроводжується пропагандою ідеології таких радикально-екстремістських організацій, як “Брати-мусульмани” та “Партія Визволення”, осередки яких є і в Україні.
Мусульмани України, будучи частиною світового мусульманського співтовариства (умми), зазнають сильного потужного впливу з його боку (надання освіти у мусульманських університетах, приїзд радників-експертів, фінансова і благодійницька допомога тощо). З цими впливами зазвичай позв’язують проникнення до країни ідей ваххабізму й появу заборонених у багатьох країнах релігійно-політичних партій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВАХХАБІЗМ У СУЧАСНІЙ РОСІЇ: ІСТОРИЧНІ КОРЕНІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок