Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ГЛАДКОСТВОЛЬНОЇ ВОГНЕСТРІЛЬНОЇ

ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ГЛАДКОСТВОЛЬНОЇ ВОГНЕСТРІЛЬНОЇ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ГЛАДКОСТВОЛЬНОЇ ВОГНЕСТРІЛЬНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
КОФАНОВ
Андрій Віталійович
УДК 343.977
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
ГЛАДКОСТВОЛЬНОЇ ВОГНЕСТРІЛЬНОЇ
ЗБРОЇ
Спеціальність 12.00.09 -
кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістичних експертиз факультету підготовки слідчих та криміналістів Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук,
доцент Біленчук Петро Дмитрович,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри розслідування злочинів.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Клименко Ніна
Іванівна, Київський національний університет ім.
Тараса Шевченка, професор кафедри криміналісти-
ки;
кандидат юридичних наук, старший науковий
співробітник Прохоров-Лукін Григорій Вікторович,
Київський науково-дослідний інститут судової
експертизи Міністерства юстиції України,
завідуючий лабораторією.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана
Франка, кафедра кримінального процесу і криміна-
лістики.
Захист відбудеться "21" грудня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.03 при Національній академії внутрішніх справ України (03035, Київ - 35, Солом`янська площа, 1). --
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, Київ - 35, Солом`янська площа, 1).
Автореферат розісланий "16" листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук
доцент Є. Д. Лук’янчиков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здійснювані в Україні соціально-економічні та політичні перетворення, побудова демократичної правової держави гальмуються серйозним загостренням криміногенної обстановки, зростанням злочинності. Злочинність наблизилась до факторів політичного значення, стала характеристикою стану суспільства, суттєвим дестабілізатором суспільного життя.
В структурі загальної злочинності погіршились її якісні показники, що проявляється насамперед у збільшенні кількості корисливо-насильницьких та агресивно-руйнівних проявів.
В насильницькій і насильницько-корисливій злочинності швидкими темпами йдуть процеси озброєння і якісного переозброєння злочинців. Якщо в 70-80-ті роки вони були озброєні в основному мисливськими рушницями і предметами господарсько-побутового призначення, то в теперішній час все частіше використовують стандартну і саморобну бойову вогнестрільну зброю, бойові припаси і вибухові речовини. З використанням вогнестрільної зброї на території України в 1992-1999 рр. скоєно 8952 злочини (72,0% із них скоєні з використанням гладкоствольної вогнестрільної зброї).
Подальше загострення криміногенної ситуації в країні відбувається також в результаті порушення порядку обігу вогнестрільної зброї, бойових припасів і вибухових речовин. В ході спеціальних операцій, проведених правоохоронними органами в 1992-1999 рр. на території України вилучено з незаконного обігу 23419 одиниць вогнестрільної зброї (67,0% із них склала гладкоствольна вогнестрільна зброя). Особливо багато одиниць вогнестрільної зброї, що незаконно зберігаються, вилучається в останні роки. Якщо, наприклад, в 1997 році правоохоронними органами вилучено з незаконного обігу близько 4-х тисяч одиниць вогнестрільної зброї, в 1998 - 4,3 тисячі, то в 1999 - більше 4,5 тисяч.
У криміногенній ситуації, що склалася в останні роки несприяючим фактором виступає зниження рівня розкриття злочинів, які скоєні з використанням вогнестрільної, в тому числі гладкоствольної мисливської зброї, спеціального призначення та бойової або пов`язаних з порушенням порядку її обігу, а також ріст кількості кримінальних справ про такі злочини, що знаходяться в провадженні. Однією з причин такої ситуації виступає та обставина, що вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які винні в протиправному використанні вогнестрільної зброї, бойових припасів і вибухових речовин або незаконному їх обігові, пов`язане з необхідністю проведення судово-балістичних досліджень на якісно новому рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ КРИМІНАЛІСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ГЛАДКОСТВОЛЬНОЇ ВОГНЕСТРІЛЬНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок