Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦИФІКА ВІДОБРАЖЕННЯ ПРАВОСЛАВНОГО АРХЕТИПУ У РОСІЙСЬКІЙ МЕТАФІЗИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ

СПЕЦИФІКА ВІДОБРАЖЕННЯ ПРАВОСЛАВНОГО АРХЕТИПУ У РОСІЙСЬКІЙ МЕТАФІЗИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ

Назва:
СПЕЦИФІКА ВІДОБРАЖЕННЯ ПРАВОСЛАВНОГО АРХЕТИПУ У РОСІЙСЬКІЙ МЕТАФІЗИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,96 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дубніченко Варвара Юріївна
УДК 140.8 (470)
СПЕЦИФІКА ВІДОБРАЖЕННЯ ПРАВОСЛАВНОГО АРХЕТИПУ У РОСІЙСЬКІЙ МЕТАФІЗИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ
Спеціальність: 09. 00. 03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України, місто Донецьк
Науковий керівник
кандидат філософських наук, доцент,
ПАСЬКО ІгорТрохимович,
Донецький національний університет,
доцент кафедри філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор,
ДОДОНОВ Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент,
СУХОДУБ Тетяна Дмитрівна,
професор Центру гуманітарної освіти НАН України,
м. Київ
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
МОН України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “ 4 ” лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Донецькому національному університеті за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “3” січня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук М.І.Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Доба, яка пов’язана з кризою світогляду, обов’язково вимагає рефлексії власних традицій, ментальностей, раціональних, мовних та інших форм осмислення. У підвалинах сучасної світоглядної культури лежить філософія. Філософські парадигми стали фундаментальними підмурками новітніх економічних та політичних технологій, соціокультурних програм та цивілізаційних орієнтацій громадських рухів, політичних партій та владних еліт, як у державах, що уособлюють сталий соціальний успіх, так і в країнах, що прагнуть стати повноправними суб’єктами історичного прогресу. Проте, чим гучніше лунає голос розуму, який асоціюється з раціональною філософією і наукою, тим більше поширюються в сучасному суспільстві позанаукові тенденції, умонастрої та верcифікації архаїчних міфів.
Неоднозначність та складність ситуації поглиблюється тим, що в самому інтелектуальному середовищі давно немає єдності, що була властива добі панування проекту Просвітництва. Сьогодні піддаються рішучому сумніву як непохитність істин, що постали на шляху когнітивних пошуків, так і абсолютна детермінація гуманітарно-світоглядної культури економічним і технологічним поступом.
Зараз стає очевидним, що спроможність філософії виступати інструментом теоретичного обгрунтування засад світоглядної культури певним чином залежить від обгрунтування власне філософського знання.
У пошуках основ раціональності сучасна філософія змушена звертатись до обширних культурно-соціальних контекстів. Понад те, генеза філософських раціональних парадигм виявилась невіддільною від метафізичних передумов. Саме тому для сучасного філософського дискурсу стає необхідним звернення до метафізичного прошарку культури.
З іншого боку, у сьогоденних умовах набирає поширення думка про те, що метафізичні підвалини культури у свою чергу детерміновані більш глибокими шарами несвідомого, думка про те, що онтологічна аксіоматика культури є відображенням колективного несвідомого, відображенням загальнолюдських, етнічних та історичних архетипів.
Саме у цій площині набуває актуальності дослідження, що зосереджується на аналізі процесу детермінації та віддзеркалення російського православного архетипу метафізичним дискурсом, що репрезентує основи соціокультурної парадигми російської візії історії та її перспектив. З іншого боку, російська метафізика, яка постає як специфічна форма саморефлексії російської культури, історично пов’язана з українською культурою і може стати тим інтелектуальним простором, який дозволить краще зрозуміти сутність і спрямованість аксіологічної переорієнтації, що відбувається в сучасному українському суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СПЕЦИФІКА ВІДОБРАЖЕННЯ ПРАВОСЛАВНОГО АРХЕТИПУ У РОСІЙСЬКІЙ МЕТАФІЗИЧНІЙ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок