Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ЕФЕКТІВ НА ТОЧНІСТЬ GPS-СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ВПЛИВ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ЕФЕКТІВ НА ТОЧНІСТЬ GPS-СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
ВПЛИВ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ЕФЕКТІВ НА ТОЧНІСТЬ GPS-СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Бялик Ігор Миколайович
УДК 528.531.5
ВПЛИВ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ЕФЕКТІВ НА ТОЧНІСТЬ GPS-СПОСТЕРЕЖЕНЬ
05.24.01-Геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор Черняга Петро Гервазійович, Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики, декан факультету землеустрою та геоінформатики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Карпінський Юрій Олександрович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри геоіформатики і фотограмметрії, директор Науково-дослідного інституту геодезії та картографії
доктор технічних наук, доцент Третяк Корнилій Романович, Національний університет „Львівська політехніка”, професор кафедри вищої геодезії та астрономії.
Провідна установа: Головна астрономічна обсерваторія НАНУ. Відділ космічної геодинаміки, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 20 жовтня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва та архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва та архітектури за адресою: 03037, м. Київ-37, Повітрофлотський пр., 31.
Автореферат розісланий 13 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ Ісаєв О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення точності геодезичних вимірювань з метою визначення достовірних просторових координат опорних геодезичних мереж та вирішення геодезичних і геодинамічних задач завжди були актуальними. Тому всебічне вивчення впливу релятивістських ефектів на точність GPS-вимірювань з метою визначення їх кількісної та якісної характеристик, із подальшим врахуванням при опрацюванні результатів спостережень, набуває важливого значення. В світовій та вітчизняній науковій літературі впливу релятивістських ефектів на точність GPS-вимірювань у порівнянні з іншими джерелами похибок присвячено відносно мало досліджень. Деякі ефекти не враховуються зовсім або враховуються частково і відсутня їх порівняльна характеристика та вплив на остаточні результати вимірювань.
Таким чином, постала проблема всебічного та максимально повного аналізу впливу релятивістських ефектів на точність GPS-спостережень. Це вимагає розв’язку наступних задач:
- оцінки впливу різних релятивістських ефектів на точність GPS-вимірювань.
- встановлення необхідності врахування тих, чи інших ефектів для досягнення певного рівня точності вимірювань.
У своїй роботі автор спирається на праці вчених, які мають безпосереднє відношення до предмету дослідження, а саме: Пучков В.Ю. Щербаєвич В.С. Н.Ешбі, Д.В.Аллан, Б.Бердотті, А.Бєрхамер, Р.С.ДіЕспості, Аш.Ф.Флегель, Т.Хартман, М.Леінс, В.С.Шварц, М.Аш.Соффель, М.Гюлклед, М.Епштейн, ДЖ.Фіне, Е.Столл, Р.Нельсон, Дж.Бек, Д.Невман, М.Капуто, В.М.Чарлес, С.Кіп, Дж.Коуба, В.М.Каула, Б.Дірк, К.Джерард та ряд інших. В Україні опублікований переклад монографії Б.Гофман-Веленгофа, Г.Ліхтенеггера, Д.Коллінза “Глобальна система визначення місцеположення (GPS). Теорія і практика” за редакцією акад. НАНУ Я.С.Яцківа, в якій відображені впливи релятивістських ефектів, що мають відношення до GPS.
Дисертаційна робота відповідає формулі спеціальності 05.24.01 – Геодезія та напрямкам досліджень щодо визначення змін положень точок земної поверхні в часі та їх інтерпретації, а також підвищенні точності існуючих методів проведення астрономо-геодезичних вимірів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи відповідає Державній науково-технічній програмі розвитку топографо-геодезичної діяльності та національного картографування на 2003-2010 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 1січня 2003р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ РЕЛЯТИВІСТСЬКИХ ЕФЕКТІВ НА ТОЧНІСТЬ GPS-СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок