Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЛІЗИНГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЛІЗИНГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЛІЗИНГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУДИМА ОЛЬГА ВІКТОРІВНА
УДК 631.16:658.14
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЛІЗИНГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління"
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Корецька Світлана Олександрівна,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
доцент кафедри фінансів.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавський університет споживчої
кооперації України,
професор кафедри маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Агєєва Ірина Вікторівна,
Таврійська державна агротехнічна академія,
доцент кафедри організації виробництва.
Провідна установа – Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 30 червня 2005 р. о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25,
ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського
державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ,
вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий "28" травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одна з найважливіших умов становлення прибуткового сільськогосподарського виробництва – це відновлення й подальший розвиток його технічного потенціалу. У результаті зниження закупівель техніки парк основних сільськогосподарських машин на селі порівняно з 1991 р. скоротився на 40-50що в 2 рази менше від потреби для виконання сільськогосподарських робіт в оптимальні агротехнічні терміни. І це зниження продовжується, оскільки темпи списання техніки перевищують обсяги її надходження в 4-6 разів. Унаслідок цього господарства змушені використовувати цілком замортизовану сільськогосподарську техніку.
Зупинити катастрофічне зниження технічного потенціалу сільськогосподарського виробництва можна, створивши ефективну систему ресурсного забезпечення сільських товаровиробників. Реальні можливості якнайшвидшого вирішення цього завдання відкриються, якщо буде істотно збільшено обсяги постачань сільськогосподарської техніки за лізингом й одночасно введено в дію організаційно-економічний механізм, який забезпечить ефективне використання, повне і своєчасне повернення коштів, що виділятимуться на ці заходи з Державного бюджету й від інших інвесторів. Цей механізм має також забезпечити економічний паритет і рівний захист інтересів усіх задіяних у сферу лізингових відносин. Діюча модель лізингу із самого початку її реалізації (середина 1994 р.) не відповідала цим вимогам. Спроби щодо її удосконалення не привели до бажаного результату.
Отже, особливої актуальності в сучасних умовах набуває проблема вдосконалення організаційно-економічного механізму лізингу, особливо на рівні регіонального АПК.
Дослідженням розвитку технічного потенціалу в сільському господарстві займалися відомі вітчизняні та зарубіжні вчені, серед яких відзначимо І. Агєєву, В. Васильєву, Н. Внукову, В. Газмана, П. Гайдуцького, В. Горемикіна, О. Гриценко, М. Дем’яненка, О. Дація, В. Іванишина, В. Івашкіна, М. Корецького, В. Кочеткова, Д. Лелецького, М. Лобаса, В. Міщенка, В. Овчинникова, В. Перебийніса, Г. Підлісецького, П. Саблука та інших.
Важливість проблеми впровадження й розвитку лізингових відносин у вітчизняному сільському господарстві, недостатній рівень її вивчення та розробки в умовах переходу України до ринкових відносин, необхідність дослідження теоретико-методичних основ лізингу, формування організаційно-економічного механізму лізингових операцій для активізації інвестиційного процесу в аграрній сфері України, визначення шляхів удосконалення його організації і механізмів функціонування зумовила актуальність вибору теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЛІЗИНГУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок