Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕКСИКА М.КЛЮЄВА ТА ЇЇ ЗІСТАВЛЕННЯ З ЛЕКСИКОЮ С.ЄСЕНІНА (ТИПОЛОГІЯ ПАРАДИГМАТИЧНИХ СТРУКТУР)

ЛЕКСИКА М.КЛЮЄВА ТА ЇЇ ЗІСТАВЛЕННЯ З ЛЕКСИКОЮ С.ЄСЕНІНА (ТИПОЛОГІЯ ПАРАДИГМАТИЧНИХ СТРУКТУР)

Назва:
ЛЕКСИКА М.КЛЮЄВА ТА ЇЇ ЗІСТАВЛЕННЯ З ЛЕКСИКОЮ С.ЄСЕНІНА (ТИПОЛОГІЯ ПАРАДИГМАТИЧНИХ СТРУКТУР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ПРОСЯНИК ОКСАНА ПЕТРІВНА
УДК 811.161.1'42 [Клюєв+Єсенін]
ЛЕКСИКА М.КЛЮЄВА ТА ЇЇ ЗІСТАВЛЕННЯ
З ЛЕКСИКОЮ С.ЄСЕНІНА
(ТИПОЛОГІЯ ПАРАДИГМАТИЧНИХ СТРУКТУР)
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Степанченко Іван Іванович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Пелепейченко Людмила Миколаївна,
Військовий інститут внутрішніх військ
МВС України, завідувач кафедри
філології та перекладу;
кандидат філологічних наук, доцент
Нестеренко Ксенія Вікторівна,
Національна юридична академія
України імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри іноземних мов № 1.
Провідна установа – Донецький національний університет,
кафедра російської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “20” вересня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків,
вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано “13” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І.Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Тривалий час М.Клюєв був забутий, про нього згадували лише у зв'язку із С.Єсеніним. Усе більший інтерес до творчості М.Клюєва, глибоке вивчення творчих зв'язків поета з так званим “новоселянським” літературним напрямком і його місця в ньому, видання й перевидання творів, що були невідомі пересічному читачеві й сьогодні викликають серйозне зацікавлення, – усе це свідчить про повернення М.Клюєва як поета. Творчість М.Клюєва стає надбанням не тільки слов'янської, але й світової літератури (М. Мейкін, Є. Шокальський, А. Польгер та ін.). Внесок М.Клюєва в розвиток і збагачення поетичної мови початку ХХ ст. незмірно більший, ніж був визначений радянською і пострадянською філологією.
Творчі зв'язки поетів даного літературного напрямку були достатньо тісними, тому природним є взаємовплив їхніх творчих систем, зокрема в царині поетичної мови. Оскільки С.Єсенін визнаний одним із найвидатніших і найвпливовіших поетів цієї групи і його багато що пов'язувало з М.Клюєвим, є закономірним прагнення порівняти ідіостилі поетів, зокрема – системи поетичної лексики.
Зіставлення ідіостилів С.Єсеніна й М.Клюєва може бути обґрунтоване спадкоємністю їх в межах одного хронологічного періоду (відомо, що сам С.Єсенін вважав себе на певному відрізку творчості учнем М.Клюєва, неодноразово заявляв про вплив на його вірші особистості та творчості М.Клюєва, незважаючи на численні розбіжності та ускладнення стосунків між поетами в різні періоди їхнього життя). Можна також говорити про певний вплив єсенінської поетики на поетику М.Клюєва.
Зіставне дослідження ідіостилів С.Єсеніна й М.Клюєва має велике значення для окреслення ступеня близькості їхніх поетичних систем, а також для виявлення рис своєрідності кожного з ідіостилів, що зіставляються.
Аналіз різних літературних джерел показує, що лексика творів С.Єсеніна достатньо вивчена як в окремих аспектах її цілісного дослідження (І.І.Степанченко), так і у фрагментах (Р.В.Амплієва, Л.Л.Бельська, А.Н.Захаров, О.А.Некрасова, В.В.Образцова, В.І.Харчевников), чого не можна сказати про лексику М.Клюєва. Робіт, які були б присвячені системному аналізові лексики М.Клюєва, немає, тобто лексика ідіостилю поета до сьогодні не була об'єктом спеціального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЕКСИКА М.КЛЮЄВА ТА ЇЇ ЗІСТАВЛЕННЯ З ЛЕКСИКОЮ С.ЄСЕНІНА (ТИПОЛОГІЯ ПАРАДИГМАТИЧНИХ СТРУКТУР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок