Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ Cercospora beticola Sacc.

ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ Cercospora beticola Sacc.

Назва:
ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ Cercospora beticola Sacc.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СЮМКА АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 632.4.42:633.63:632.938.1
ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ
Cercospora beticola Sacc.
та ВДОСКОНАЛЕННЯ методів оцінки стійкості ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ до церкоспорозу
06.01.11. – фітопатологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Нурмухаммедов Алішер Кахрамонович,
Інститут цукрових буряків УААН,
завідувач лабораторії вірусних хвороб та імунітету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, членкор УААН, заслужений працівник народної освіти України
Цилюрик Анатолій Васильович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри захисту лісу
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Парфенюк Алла Іванівна,
Інститут агроекології УААН,
завідувач лабораторії біоконтролю агроекосистем
Захист відбудеться “30” листопада 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д  .004.02 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № , аудиторія 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус № , кімната 28
Автореферат розісланий “29” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М. С. Мороз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Боротьба з церкоспорозом передбачає застосування комплексу заходів захисту, але найдоцільнішим методом протистояння патогену є використання стійких до церкоспорозної плямистості листя сортів і гібридів цукрових буряків (Шевченко, ). На даний час можна констатувати, що рівень стійкості до церкоспорозу більшості сортів та гібридів невисокий та нестабільний за роками досліджень (Перетятько, , Роїк, ), і це залежить від того, що оцінка стійкості вихідних селекційних матеріалів цукрових буряків проводиться, переважно, на природному інфекційному фоні збудника церкоспорозу. При цьому склад популяції, співвідношення та ступінь вірулентності її компонентів невідомі.
Захист від збудника церкоспорозу має ґрунтуватися на всебічному вивченні його природи та біологічних особливостей. Тому великого значення набувають саме дослідження популяційного складу гриба C., оскільки внутрішньовидова мінливість патогена може істотно впливати як на результати селекційних доборів стійких форм, так і на визначення ефективності нових хімічних засобів захисту цукрових буряків.
Відомо, що стійкість рослин до збудників хвороб безпосередньо залежить від їх здатності до інактивації молекул активних форм кисню (АФК) та захисту від вільнорадикального окислення на клітинному рівні (Mittler, , Pastori, ). Оскільки нейтралізація АФК у рослинних клітинах обумовлена функціонуванням системи антиоксидантного захисту (Elstner, , Зенков, , Foyer, ), представленої, зокрема, каталазою (Рубин, , Королюк, ), неспецифічною пероксидазою (Андреева, ) та поліфенолоксидазою (Rautela, , Рубин, ), то визначення характеру змін активності оксидазної ферментної системи (Тарчевский, ) може виступати маркерною ознакою стійкості цукрових буряків до збудника церкоспорозу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В основу роботи покладено дослідження, виконані у відповідності до річних тематичних планів науково-дослідних робіт Інституту цукрових буряків УААН науково-технічної програми “Цукрові буряки” на 2001-2005 рр. «Розробити генетико-фізіологічні основи ідентифікації і маркування генотипів і методи створення толерантних до стресових умов вихідних матеріалів з використанням біотехнологій» (номер державної реєстрації 0101U001246) та на 2006-2010 рр. „Вивчити склад та особливості популяції гриба Cercospora beticola та розробити методи добору селекційних матеріалів цукрових буряків, стійких до церкоспорозу, в умовах in vitro” (номер державної реєстрації 0105U007140).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОВИДОВА МІНЛИВІСТЬ Cercospora beticola Sacc.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок