Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДИНАМІКИ СУСПІЛЬСТВА

НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДИНАМІКИ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДИНАМІКИ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,21 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Міністерство освіти і науки України
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гришкін Вадим Олегович
УДК 338.2:339.564
НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДИНАМІКИ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 08.02.03 - організація управління,
планування і регулювання економікою
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин і бізнесу Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий консультант: | доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Тимошенко Лідія Михайлівна, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин і бізнесу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Амоша Олександр Іванович, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), директор
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Дорогунцов Сергій Іванович Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України (м. Київ), голова
доктор економічних наук, професор, Василевський Антон Кіндратович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри міжнародних фінансів (м. Дніпропетровськ)
Провідна організація: | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України (м. Київ), відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки
Захист відбудеться 6 грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.03 у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050 м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці національного університету за адресою: 49050 ДСП, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор О.Й.Шевцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найхарактернішою ознакою світогосподарського розвитку вважається соціалізація економічних систем і підпорядкування економічної функції соціальним цілям. Домінування соціальної спрямованості відтворилося в конституційному закріпленні в тій чи іншій формі моделі соціальної держави. Найбільш життєвою і реалістичною в аспекті забезпечення соціальних мотивів і стимулів до праці та добробуту виявилася соціально орієнтована ринкова економіка.
Соціальні здобутки найрозвиненіших країн світу, які не можуть не вражати, спонукають інші регіони світу до соціально результативних дій. Не стала винятком у цьому процесі і Україна, яка впродовж 1992 – 2004 рр. спрямовувала зусилля всіх секторів економіки на створення підвалин соціальної держави за аналогом провідних країн світу.
На сьогодні Україна має певну ринкову інфраструктуру і ринково орієнтованих суб’єктів економічної діяльності. За станом на початок 2004 р. в цілому по економіці змінило форму власності 90 об’єктів. Недержавний сектор за кількістю об’єктів ЄДРПОУ становить 95,6 %, а за середньорічною кількістю найманих працівників – 72,3 %.
Але якщо зміни в трансформаційних потоках щодо створення прошарку власників та відділення робітників від засобів виробництва певною мірою збігаються з метою розбудови на національних теренах справедливого соціального інституту, то результати соціального руху сприймаються по-іншому від очікуваного. Егалітарне в минулому суспільство поляризувалося й розкололося практично на групу бідних і багатих. Наприкінці 2003 р. понад 83,4 % населення і 78,7 % домогосподарств реально підтримували свою життєдіяльність на середньодушовому рівні, який був нижчим від прожиткового мінімуму. При цьому від року до року цей стан погіршувався.
Навряд чи можна визнати закономірним і неминучим виникнення і тривале існування подібної ситуації. Більшою мірою воно характеризує недостатню обґрунтованість стратегії і тактики соціально-ринкового реформування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДИНАМІКИ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок