Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНА ОСВІТА В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. (ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ)

ЮРИДИЧНА ОСВІТА В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. (ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ)

Назва:
ЮРИДИЧНА ОСВІТА В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. (ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,13 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Єгорова Олена Віталіївна
УДК 94(477):378:340
ЮРИДИЧНА ОСВІТА В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ
ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. (ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та політичної теорії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Швидько Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Савчук Варфоломій Степанович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри фізики;
кандидат історичних наук
Музичко Олександр Євгенович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри історії України.
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна,
кафедра історії України, м. Харків
Захист відбудеться “ 16 ” лютого 2005 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 12 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У затвердженій 17 квітня 2002 р. Національній доктрині розвитку освіти України говориться, що мета державної освітньої політики – примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства. Перед українською історичною наукою за цих умов постають вимоги залучення історичного досвіду до побудови в нашій країні дійсно демократичної держави. Істотне місце серед цілого комплексу гуманітарних дисциплін, переосмислення та оновлення змісту яких відбувається нині, посідає юриспруденція як гарант правового порядку в суспільстві. З огляду на це одним з актуальних завдань історичної науки є дослідження процесу організації та функціонування на українських теренах університетської юридичної освіти.
Розвиток юридичної освіти в університетах України ХІХ – початку ХХ ст. досяг значних результатів як у підготовці юристів-теоретиків, так і в забезпеченні ринкової економіки царської Росії кваліфікованими фахівцями. Тому вивчення досвіду організації вищої юридичної освіти у ХІХ – на початку ХХ ст. набуває важливого значення для врахування особливостей її формування та розвитку при побудові сучасної системи підготовки і надання для народного господарства нашої країни кваліфікованих юристів в умовах розвитку ринкових відносин, а відтак появи нових або розширенні існуючих правових інститутів, виникнення нових суб’єктів права та розширення галузі правової діяльності.
В сучасній історіографії вже з’явилися праці, для яких характерне комплексне дослідження історії загальних освітніх процесів у вищій школі на теренах України. Виявлення загальних умов і тенденцій освітньо-наукового розвитку висуває вимогу подальшого поглибленого вивчення особливостей формування та функціонування окремих дисциплін. Отже, актуальність комплексного дослідження розвитку юридичної освіти в університетах зумовлюється також потребою висвітлення на основі принципу об’єктивності та історизму національних особливостей освітнього процесу на українських землях.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковою тематикою організації. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з темою науково-дослідної роботи кафедри історії та політичної теорії Національного гірничого університету: “Культура, освіта і наука Півдня України у ХVIII-XX ст.”(№ Ш-470).
Метою дисертаційного дослідження є комплексний аналіз розвитку юридичної освіти в університетах України в ХІХ – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЮРИДИЧНА ОСВІТА В УНІВЕРСИТЕТАХ УКРАЇНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ. (ЕТАПИ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок