Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок з доброякісними пухлинами матки

Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок з доброякісними пухлинами матки

Назва:
Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок з доброякісними пухлинами матки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
національний медичний університет
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦА
КРАЄВСЬКА НАТАЛІЯ АЛЬБЕРТІВНА
УДК 616089.168.106084:618.14:616006
Профілактика післяопераційних
ускладнень у жінок з доброякісними
пухлинами матки
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Камінський В’ячеслав Володимирович, Київська медична академія післядип-ломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та репродуктології
Офіційні опоненти:
- член-кореспондент НАН і МАН, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Степанківська Галина Костянтинівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольца, кафедра акушерства та гінекології № 1;
- доктор медичних наук, професор Юзько Олександр Михайлович, Буковинська медична академія, завідувач кафедри акушерства, гінекології та дитячої гінекології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться 2 вересня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольца (04004, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 13).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольца МОЗ України (04057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3)
Автореферат розісланий 28 липня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Я.М. Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки у всіх країнах світу значно зріс інтерес до проблеми доброякісних пухлин матки. За останнє десятиріччя частота цієї патології збільшилась майже вдвічі (Коханєвич Е.В. та спів., 1996). Провідні вчені Савицький Г.А. (1999); Васильченко Н.П. (1998); Аскольська С.И. (1999); Баскаков М.П. (2001) пов’язують це із складними соціальноекономічними умовами суспільства, наявністю хронічного стресу, в якому постійно знаходиться сучасна жінка, несприятливими екологічними умовами, неадекватною репродуктивною поведінкою жіночого населення.
Основним сучасним методом лікування доброякісних пухлин матки було і дотепер залишається хірургічне втручання (Воробйова Л.І., 1996). Розвиток сучасних хірургічних технологій призвів до того, що у 89 із 10 жінок виконують радикальну операцію - екстирпацію або надпіхвову ампутацію матки. Причому, більшість хірургів виконують виключно тотальну екстирпацію матки. Це положення базується на можливості трансформації доброякісної пухлини в злоякісну (Drife J., 1994).
До переваг тотальної екстирпації матки, в першу чергу, відноситься можливість видалення джерела виділень і кровотеч, а також місць локалізації передракових і злоякісних змін (Parazzini F., Negri E., 1993).
При субтотальній екстирпації матки хірурги не видаляють шийку матки. Саме з цим пов’язані деякі переваги даного методу оперативного втручання, такі як зменшення можливості травматизації сечового міхура, сечоводів і прямої кишки. Порушення функції сечового міхура, сексуальні і психологічні порушення у післяопераційному періоді також спостерігаються рідше, ніж після тотальної екстирпації матки (Loft A., 1991).
Однак, особливої актуальності та дискутабельності в сучасній науковій літературі набувають питання, пов’язані з видаленням чи збереженням шийки матки та яєчників. У зв’язку із відсутністю загальноприйнятих критеріїв, показання до їх видалення визначаються дуже індивідуально, в основному базуючись на вікових критеріях пацієнток. Обґрунтуванням до видалення яєчників при екстирпації матки вважається профілактика раку яєчників
(Storm H.H., Clemmensen I.H., 1992). Однак, із спостережень Thompson J.D. (1992), ризик раку яєчників після екстирпації матки складає близько 0,1 % і не перевищує даного показника серед не оперованих жінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Профілактика післяопераційних ускладнень у жінок з доброякісними пухлинами матки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок