Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ІДЕАЛІВ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА ЗА НАКАЗАМИ ТА УХВАЛАМИ ДО І ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ІДЕАЛІВ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА ЗА НАКАЗАМИ ТА УХВАЛАМИ ДО І ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ІДЕАЛІВ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА ЗА НАКАЗАМИ ТА УХВАЛАМИ ДО І ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,11 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Топка Роман Володимирович
УДК 930.2 (477)
ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ІДЕАЛІВ
УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА ЗА НАКАЗАМИ ТА УХВАЛАМИ
ДО І ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ:
ДЖЕРЕЛОЗНАВЧО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
07.00.06 - Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії та джерелознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: Доктор історичних наук, професор
ПІДГАЄЦЬКИЙ Віталій Васильович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри історіографії та джерелознавства
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук
БОЙКО Анатолій Васильович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедрою археографії та джерелознавства
Доктор історичних наук
СВІТЛЕНКО Сергій Іванович,
Дніпропетровський національний університет
завідувач кафедрою історії України
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
кафедра історіографії, джерелознавства та археології
Захист відбудеться 12 червня 2002 року о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 72, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул.Казакова, 8.
Автореферат розісланий 7 травня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. Пройшло вже досить багато часу від початку переосмислення історії українського народу, однак далеко не на всі відрізки його історичного шляху було звернено належну увагу. Це й не дивно, адже в першу чергу висвітлення потребували найвизначніші сторінки історії українського народу, серед яких можна виділити козацьку добу, Хмельниччину, Руїну, Гетьманщину, українське Відродження ХІХ ст., українську революцію 1917-1920 рр., голод, участь у другій світовій війні та багато інших.
Серед тих епізодів української історії, які зараз можуть ставати і стають об’єктами дослідження науковців, варто назвати участь українського народу у революції 1905-1907 рр., зокрема селянський рух у всіх його проявах. Дане дисертаційне дослідження й присвячено темі, що безпосередньо пов’язана з одним із таких проявів – петиційним рухом, а саме – реконструкції суспільно-політичних ідеалів українського селянства в структурі громадської свідомості за наказами, які вони надсилали до І Державної Думи. Під петиційним рухом ми розуміємо процес прийняття та відсилки селянських наказів до І та ІІ Державної Дум (як до Думи в цілому, так і до своїх депутатів), який набував масового характеру під час їх роботи.
Нами було обрано накази до І Державної Думи (27.04 – 9.07.1906 р.) саме тому, що в них селянство вперше у такому масовому порядку заявило про свої потреби та інтереси. Вибори до Думи та хід її роботи, безперечно, йшли одночасно із агітацією різних політичних угрупувань, що не могло не відбитися на громадській свідомості селянства, сприяючи формуванню у нього суспільно-політичних ідеалів.
Слід зазначити, що можливість вивчення ступеня політизації селянства під час революційних подій і була тим фактором, який спричинив певну зацікавленість істориків до селянських наказів. Той самий чинник примушує і нас звернутись до цих джерел, маючи, однак, на озброєнні новий методологічний і методичний підходи і спробу неупередженого погляду на події революції 1905-1907 рр.
Інтерес до обраної теми, до речі, був також значною мірою викликаний недостатньою кількістю робіт, присвячених дослідженню внутрішнього світу різних соціальних груп, порівняно з працями з суто соціально-економічної та політичної історії.
Таким чином, актуальність роботи може визначатись такими факторами: по-перше, існуванням у вітчизняній історичній науці лише однієї точки зору на зміст громадської свідомості українського селянства періоду революції 1905-07 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ІДЕАЛІВ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА ЗА НАКАЗАМИ ТА УХВАЛАМИ ДО І ДЕРЖАВНОЇ ДУМИ: ДЖЕРЕЛОЗНАВЧО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок