Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИМУЛЮВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

СТИМУЛЮВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

Назва:
СТИМУЛЮВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,61 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Божена МУХАЦЬКА
УДК 373.2
СТИМУЛЮВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ
ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ
13.00.08 - дошкільна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є монографія
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна завідуюча кафедрою дошкільної педагогіки Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор, член-
кореспондент АПН України
Бібік Надія Михайлівна, Центральний інститут
післядипломної педагогічної освіти, Міністерство
освіти і науки України, проректор з наукової та
методичної роботи
– доктор педагогічних наук, професор
Лисенко Неллі Василівна, Прикарпатський
університет ім. В.Стефаника, завідувач кафедри теорії та
методики дошкільного виховання
– доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна, Запорізький державний
університет, завідувач кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, кафедра дошкільної педагогіки
Міністерство освіти і науки України м.Харків
Захист відбудеться "30" січня 2001 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м.Київ, вул.Пирогова,9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова,9.
Автореферат розісланий "27" грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько
Загальна характеристика РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціальна ситуація, що склалася в демократичному польському суспільстві, ставить перед педагогічною наукою комплекс нових проблем. Серед них на особливу увагу заслуговує дослідження феномена активності - багатогранної соціально-педагогічної характеристики людини будь-якого віку, її інтелекту, культури, схильності до пізнавальної, особливо творчої діяльності.
В основі пізнавальної активності дитини є певне індивідуально-особистісне утворення, яке значною мірою зумовлене процесами пізнання різноманітних аспектів навколишніх природних явищ. Особливої актуальності набуває проблема розвитку у дошкільників здатності до сприйняття цих явищ, їх осмислення, усвідомлення й подальшого розвитку на основі інтелекту дитини. Постає необхідність з’ясування взаємозв’язку мiж процесами навчання та розумового розвитку дітей, їхнього ставлення до оточуючого світу, що потребує проведення спеціальних емпiричних дослiджень.
Для педагога суттєву роль відіграє знання чинників впливу на психічний розвиток дитини, які зумовлюють характер завдань, методiв, форм i функцiй навчально-виховних дiй дорослих та кiнцевi результати.
У проблематицi, яка стосується характеристики і взаємодії рiзних чинників, які викликають змiни в розвитку дитини, визначальними є погляди Л.Виготського, Ж.П’яже, Я.Рутков'яка, С.Шумана та їхніх послідовників. При цьому доцільно зважати на теорiю різнобічного розвитку особистостi, оскільки теоретики Д.Берлине, А.Бжезінська, М.Буртовий, Л.Небрзидовський, С.Рубінштейн, Я.Собанська, С.Шуман, А.Юрковський та ін. вказують на iнтеракцiї та зв'язки мiж рiзними чинниками, якi викликають змiни у розвитку особистості.
У деяких концепцiях акцентується увага на проблемі власної активності особистостi як на iстотному i домiнуючому чиннику її розвитку. Є концепцiї, згiдно з якими вважається, що активнiсть з'являється спонтанно і характеризує конкретну особу, її можливості. Прикладом таких концепцiй є теорiя Ж.П’яже. Згiдно з iншими концепціями активнiсть особи обумовлюється внутрішніми чинниками та середовищем. Однією з них є культурно-iсторична теорiя розвитку Л.Виготського.
Відомо, що за умов спонтанного розвитку пізнавальної активності для більшості дітей притаманна неусвідомленість, нестійкість знань і набутого досвіду, схильність до відтворюючої діяльності, відсутність ініціативності та прагнення до саморозвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: СТИМУЛЮВАННЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ ДІТЕЙ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок