Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖІНОК З НЕБАЖАНОЮ ВАГІТНІСТЮ

МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖІНОК З НЕБАЖАНОЮ ВАГІТНІСТЮ

Назва:
МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖІНОК З НЕБАЖАНОЮ ВАГІТНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
БАБЕНКО ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 618.39-036.83:612.015.36
МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖІНОК З НЕБАЖАНОЮ ВАГІТНІСТЮ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чайка Володимир Кирилович, Донецький Державний медичний університет ім.М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Венцківський Борис Михайлович, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України (м.Київ), завідувач кафедри акушерства та гінекології № 1.
доктор медичних наук, професор
Сольський Яків Порфирійович, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, головний науковий співробітник відділення гінекології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології і перинатології.
Захист відбудеться “ 26 ” червня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” (04050, м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050,м.Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 14 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д-р мед. наук Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на впровадження програми планування сім’ї в Україні проблема небажаної вагітності залишається однією з найбільш актуальних.
Небажані вагітності – результат ланцюга обставин, пов’язаних з соціальним та економічним розвитком кожного суспільства, міжстатевими відносинами, рівнем освіти, доступності і якості інформації та фактичного використання методів регулювання народжуваності . За даними обстеження репродуктивного здоров’я українських жінок 1999р. майже 70% у віці 40-44 років мали принаймі один аборт. При цьому 92,2% з них прибігли до аборту внаслідок наявності небажаної вагітності.
Нажаль, у більшості випадків небажана вагітність не виділяється як окрема проблема, а розглядається в ретроспективі штучного аборту, тому що як правило передбачається, що при виникненні небажаної вагітності вона майже завжди буде перервана шляхом саме цієї операції.
Психічний стан жінок, які прийняли рішення перервати вагітність, можна охарактеризувати як стан психологічного стресу (Зелінський О.О.,1992, Lin Luo, 1996). Однак більшість авторів, що вивчали цю проблему, розглядають даний стан лише як результат необхідності перервати вагітність та страху перед самою операцією, без урахування наявності небажаності вагітності та ситуації, яка призвела до цього. До останнього часу стрес не розглядався з точки зору впливу на окремі системи організму та ускладнень, виникаючих під час та після переривання вагітності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом державної теми “Безпечне материнство – від зачаття до народження” МОЗ України ( № держ. реєстрації 0197V002121, шифр теми МК 97.06.17), яка включає розробку комплексно-профілактичних заходів, що сприяли б підвищенню безпечності материнства і поліпшенню здоров’я породіль і немовлят.
Мета дослідження - розробити комплекс лікувальних та профілактичних заходів для жінок, що перенесли переривання небажаної вагітності, спрямований на їх медико-психологічну реабілітацію, на основі вивчення психоемоційних, гормональних змін та особливостей адаптаційних реакцій.
Задачі дослідження:
1.
Вивчити психологічний стан та закономірності психоемоційного реагування жінок з небажаною вагітністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ЖІНОК З НЕБАЖАНОЮ ВАГІТНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок