Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка українського іменника м. Донецька з 1890 по 1990-і роки.

Динаміка українського іменника м. Донецька з 1890 по 1990-і роки.

Назва:
Динаміка українського іменника м. Донецька з 1890 по 1990-і роки.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кравченко Галина Валеріївна
УДК 808.3.801.313.1
Динаміка українського іменника
м. Донецька з 1890 по 1990-і роки.
Спеціальність: 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української мови Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Познанська Віра Дмитрівна,
доцент кафедри української мови
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук,
Шульгач Віктор Петрович,
старший науковий співробітник
Інституту української мови НАН України
кандидат філологічних наук, доцент,
Галич Валентина Миколаївна,
завідувач кафедри філологічних дисциплін і
методики їх викладання у початкових класах
Луганського державного педагогічного
університету ім. Тараса Шевченка
Провідна установа – Дніпропетровський державний університет,
кафедра української мови
Захист відбудеться “25” жовтня 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська 24 (кімн. 309).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету, за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “22” вересня 2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Сенів М.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиріччя характеризуються пожвавленням у галузі дослідження сучасної й історичної антропонімії, розширенням її проблематики і фактичної бази, уточненням принципів і методів роботи. Подібний інтерес зумовлений великим значенням антропонімії для лінгвістики, зокрема для етимології, словотвору, діалектології, лексикології і мови в цілому. Дані антропонімії становлять цінність і для інших гуманітарних наук, оскільки містять значну інформацію про особливості соціальної організації, економічний розвиток, духовну культуру тощо. Вивчення антропонімії має важливе значення для адміністративно-юридичної практики, для упорядкування та вдосконалення засобів офіційної ідентифікації населення.
В українській антропоніміці з’являється все більше досліджень, присвячених вивченню особових імен. Історичний аспект цього класу антропонімів докладно висвітлюється у працях П.П.Чучки, М.Л.Худаша, М.О.Демчук, І.М.Железняк, Р.Й.Керсти, О.Д.Неділько, С.Є.Панцьо, М.І.Сенів, І.Д.Сухомлина, І.Р.Осташа, В.О.Шевцової і ін. Сучасний стан системи особових імен ґрунтовно опрацьовується у працях П.П.Чучки, Л.О.Белея, О.Ю.Карпенка, Л.В.Кракалії, З.Г.Ніколаєнко, В.Д.Поз-нанської, І.Д.Сухомлина.
Всебічне вивчення чоловічого і жіночого іменника значною мірою залежить від дослідження складу і динаміки особових імен. Глибокий аналіз динаміки особових імен дозволить “уявити повністю всю антропонімійну систему в усьому її русі від початку до перспективи” (В.А.Никонов). А для цього необхідні дослідження масового матеріалу на широкому хронологічному тлі.
Дослідження складу й динаміки чоловічих і жіночих імен протягом значного часового проміжку здійснювалось на антропонімійному матеріалі окремих регіонів України: Буковини (Л.В.Кракалiя), Лемкiвщини (С.Є.Панцьо), Одещини (Ю.О.Карпенко, О.Ю.Касім, Л.П.Зайчикова, С.Л.Брайченко), Херсонщини (Р.Д.Петрова), Iзмаїльщини (А.Д.Жмурко), Волині (І.М.Скорук).
Динаміка особових імен Донбасу, в тому числі й Донецька, як і сусідніх регіонів, окремо не вивчалась. У запропонованій дисертаційній роботі здійснюється аналіз українського іменника м..Донецька за період з 1890 по 1990 роки.
Зв’язок із науковими темами. Дисертаційне дослідження є одним із напрямків опрацювання наукової теми “Динамічні процеси в граматичному ладі української мови” кафедрою української мови Донецького національного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Динаміка українського іменника м. Донецька з 1890 по 1990-і роки.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок