Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕЗОВО-ЗМІЦНЮВАЛЬНА МЕХАНІЧНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ ІНСТРУМЕНТОМ З ТВЕРДОГО СПЛАВУ ТА НТМ

ЛЕЗОВО-ЗМІЦНЮВАЛЬНА МЕХАНІЧНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ ІНСТРУМЕНТОМ З ТВЕРДОГО СПЛАВУ ТА НТМ

Назва:
ЛЕЗОВО-ЗМІЦНЮВАЛЬНА МЕХАНІЧНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ ІНСТРУМЕНТОМ З ТВЕРДОГО СПЛАВУ ТА НТМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ НАДТВЕРДИХ МАТЕРІАЛІВ
ім. В.М. Бакуля НАН України
ПУТЯТІНА ЛАРИСА ІВАНІВНА
УДК 621.91.10
ЛЕЗОВО-ЗМІЦНЮВАЛЬНА МЕХАНІЧНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ
З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ ІНСТРУМЕНТОМ
З ТВЕРДОГО СПЛАВУ ТА НТМ
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській державній академії залізничного транспорту.
 
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Тимофеєва Лариса Андріївна, завідувач
кафедрою “Матеріали та технологія виготовлення виробів транспортного призначення”, Українська державна академія залізничного транспорту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Клименко Сергій Анатолійович, завідувач відділом, Інститут надтвердих матеріалів НАН України
кандидат технічних наук, доцент,
Полонський Леонід Григорович, доцент кафедри технології машинобудування та конструювання технічних систем, Житомирський державний технологічний університет
Провідна установа: Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, кафедра різання матеріалів та різальних інструментів.
Захист відбудеться “__3_” __червня_2004 р. о 13.30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.230.01 прн Інституті надтвердих матеріалів НАН України за адресою: 04074, м. Київ, вул. Автозаводська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту надтвердих матеріалів НАН України.
Автореферат розісланий “____” _квітня___2004 р.
Ваші відгуки на дисертацію у двох примірниках, завірені гербовою печаткою установи, просимо надсилати за вказаною адресою на імя вченого секретаря спеціалізованої вченої ради.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор технічних наук Майстренко А.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. В даний час усе більш широке застосування у машинобудуванні знаходить високоміцний чавун з кулястим графітом (ВЧКГ). Завдяки своїм фізико-механічним і ливарним властивостям він може з успіхом вживатися замість дорогого стального прокату, сірого та ковкого чавунів.
Вимоги до високоміцного чавуну як до конструкційного матеріалу постійно зростають по мірі збільшення навантажень на деталі у машинах та вузлах. Тому на сучасному етапі актуальною є проблема створення ефективних методів заключної механічної обробки та поверхневого зміцнення високоміцного чавуну з метою набування та підвищення необхідних експлуатаційних властивостей поверхневого шару (зносостійкість, контактна жорсткість, втомна міцність та ін.).
З цією метою в роботі вирішена важлива науково-технічна задача, яка полягає в розробці процесу лезово-зміцнювальної механічної обробки деталей з високоміцного чавуну інструментом з твердого сплаву (Т15К6) та ПНТМ (гексаніт-Р), сутність якої полягає в утворенні під час різання (при точінні) такого теплонапруженого стану, що забезпечує проведення чистової механообробки зі зняттям припуску та одночасним зміцненням поверхневого шару. Використання інструменту з гексаніта-Р сприяє підвищенню ефективності обробки за рахунок збільшення стійкості інструменту та зниження шорсткості поверхні деталей.
Запропонована лезово-зміцнювальна механічна обробка деталей з високоміцного чавуну є ресурсосберігаючою та екологічно чистою, яка дозволяє у багатьох випадках замінити традиційні поверхневу термічну (гартування ТВЧ) або хіміко-термічну обробку чавуну (азотування, карбонітрирування), де використовуються токсичні для людини середовища, а також вилучити з технологічного циклу малоефективні в деяких випадках операції абразивного шліфування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота є продовженням наукових досліджень за госпдоговірною тематикою, які присвячені вдосконаленню процесів механічної обробки деталей комбайнових та автомобільних двигунів з високоміцного чавуну (№ ДР 01860127240 ). Робота виконувалась згідно з пунктом 17 “Нові конструкційні матеріали та високоефективні технології їх виробництва” координаційного плану Міністерства освіти та науки України на 1997-1999 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЕЗОВО-ЗМІЦНЮВАЛЬНА МЕХАНІЧНА ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ З ВИСОКОМІЦНОГО ЧАВУНУ ІНСТРУМЕНТОМ З ТВЕРДОГО СПЛАВУ ТА НТМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок