Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦИФІКА КУРСІВ ЛОГІКИ У КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ (кінець XVII ст. – перша половина XVIII ст.)

СПЕЦИФІКА КУРСІВ ЛОГІКИ У КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ (кінець XVII ст. – перша половина XVIII ст.)

Назва:
СПЕЦИФІКА КУРСІВ ЛОГІКИ У КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ (кінець XVII ст. – перша половина XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г. С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СИМЧИЧ Микола Васильович
УДК 1 (091)(477)(XVII-XVIII)
СПЕЦИФІКА КУРСІВ ЛОГІКИ
У КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ
(кінець XVII ст. – перша половина XVIII ст.)
Спеціальність 09.00.05 - історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” МОН України, на кафедрі філософії та релігієзнавства.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
ГОРСЬКИЙ Вілен Сергійович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія” МОН України,
професор кафедри філософії та релігієзнавства.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ВІЛЬЧИНСЬКИЙ Юрій Михайлович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана МОН України,
професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
ПРОКОПОВ Денис Євгенович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії філософії.
Захист відбудеться 21 вересня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою 01001 м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою 01001 м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розіслано “14” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л.А. Ситніченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оскільки філософія є конститутивним елементом культури кожного народу, її “самопізнанням”, вивчення історії української філософії було й залишається одним з найважливіших завдань, які стоять перед українськими вченими.
Києво-Могилянська академія [далі – КМА] як перший на українських теренах православний освітній заклад вищого типу відіграла надзвичайно істотну роль у формуванні академічної філософії в Україні. Спираючись на нагромаджене знання, сучасне історико-філософське українознавство нині вже в стані чітко й неупереджено з’ясувати, яка філософія і в який спосіб викладалась у КМА впродовж XVII-XVIII ст. Зрозуміло, що реалізація цього завдання можлива тільки при комплексному аналізі пам’яток викладання філософії у КМА – насамперед рукописних філософських курсів її професорів.
Серед цих курсів чільне місце за кількістю порушуваних філософських проблем посідали курси логіки (philosophia rationalis), де тлумачились найосновніші гносеологічні та метафізичні питання, тимчасом як формальна логіка (у сучасному розумінні цього терміну) була предметом викладання у курсі діалектики.
Курси логіки домінують над іншими частинами філософського курсу й за рівнем збереженості, тому складають достатньо репрезентативну базу для проведення компаративного дослідження. Варто додати, що близько 90% усіх філософських курсів професорів КМА, що дійшли до нашого часу, було створено наприкінці XVII та в першій половині XVIII ст. – у період найбільшого розквіту Академії. Ця обставина додатково робить їх найбільш відповідними для комплексного аналізу з метою визначення тих філософських ідей, які домінували в лекціях.
Ступінь наукової розробки проблеми. Дослідження викладання філософії у КМА впродовж XVII-XVIII століть було започатковане істориками ще наприкінці ХІХ _на початку ХХ ст. У працях М. Петрова, С. Голубєва, Д. Вишневського, Ф. Тітова, М. Булгакова, К. Харламповича, А. Яблоновського досить ґрунтовно аналізувалися різні аспекти навчального процесу, в тому числі філософська освіта, проте історико-філософському змістові курсів філософії окремих досліджень присвячено не було. Спеціальних досліджень, присвячених філософії КМА, не проводилось і у перші десятиріччя радянської влади. Ця робота відновлюється в УРСР після Другої світової війни у працях П. Пелеха, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СПЕЦИФІКА КУРСІВ ЛОГІКИ У КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ (кінець XVII ст. – перша половина XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок