Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-СЛОВЕСНИКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-СЛОВЕСНИКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-СЛОВЕСНИКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,52 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО
ЗАБОЛОТСЬКА Ольга Олександрівна
УДК 371.134: 811.111.161.2:159.923
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-СЛОВЕСНИКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор,
дійсний член АПН України
ЗЯЗЮН ІВАН АНДРІЙОВИЧ,
Інститут педагогіки і психології
післядипломної освіти АПН України, директор;
доктор педагогічних наук, професор
ПЕНТИЛЮК МАРІЯ ІВАНІВНА,
Херсонський державний університет,
професор кафедри українського мовознавства;
доктор педагогічних наук, професор
КОНДРАШОВА ЛІДІЯ ВАЛЕНТИНІВНА,
Криворізький державний педагогічний університет,
завідувач кафедри педагогіки, проректор з наукової
роботи
Захист відбудеться 10 грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою:65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “5” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Модернізація системи освіти, як зазначено в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, спрямовується на забезпечення розвитку і соціалізації дітей і молоді, виховання особистості, здатної орієнтуватись у реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовленої до життя і праці в суспільстві. Водночас держава визначає одну з найважливіших умов модернізації освіти – підготовку і професійне вдосконалення педагогічних кадрів. Вихідні концептуальні положення щодо професійної підготовки майбутніх учителів-словесників закладено в законах України “Про вищу освіту” і Державній програмі “Вчитель”, відображено у змісті державної політики про мовну освіту. У сучасних умовах життя висуває високі вимоги до кожної людини будь-якого віку, статусу, професії. Учитель, разом із родиною, несуть основну відповідальність за те, щоб кожна дитина посіла гідне місце в житті, щоб у неї сформувався внутрішній психічний світ, здатний допомогти у розв’язанні і соціальних, і особистих проблем. Виключної важливості у зв’язку з цим набуває проблема розвитку людини не тільки як особистості, а і як її індивідуальності.
Проблема індивідуальності досліджувалася в таких аспектах: у філософському (Г.Гак, Л.Зеленов, М.Каган, І.Кон, Д.Лоуренс, Н.Михайловский, І.Резвицький, В.Тугарінов, Ю.Хабермас), педагогічному (О.Абдуліна, Є.Бондаревська, В.Ільїн, О.Пєхота, В.Сластьонін), психологічному (К. Абульханова-Славська, Б.Ананьєв, B.Мерлін, С.Рубінштейн).
Розроблені концепції акмеології: категорії і закономірності, умови та способи вдосконалення людини (О.Бодальов, Н.Вишнякова, Ю.Гагін, Н.Кузьміна та ін.) засвідчують, що проблема індивідуальності людини як професіонала становить одну із серйозних проблем людинознавства. Заслуговує уваги той факт, що у процесі розв’язання акмеологічних проблем учені вперше виділяють індивідуальність людини поряд з індивідним і особистісним аспектом її існування.
Близькою до акмеології є педагогіка творчого саморозвитку (В.Андрєєв), що формується у зв'язку з бурхливими інноваційними процесами в освіті, які висувають підвищені вимоги до вчителя та майбутнього педагога. Характерною рисою педагогіки творчого саморозвитку є її прагнення викликати в учнів і студентів, які готуються стати вчителями, потребу в саморозвитку креативності як професійно значущої якості індивідуальності й особистості педагога-дослідника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ-СЛОВЕСНИКІВ У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок