Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕР І НАЦІОНАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: КОНСТРУЮВАННЯ МАСКУЛІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

ГЕНДЕР І НАЦІОНАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: КОНСТРУЮВАННЯ МАСКУЛІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ГЕНДЕР І НАЦІОНАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: КОНСТРУЮВАННЯ МАСКУЛІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,52 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
Коновалов Дмитро Олександрович
УДК 147.7: [316::316.346.2 + 316.347] (477)
ГЕНДЕР І НАЦІОНАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: КОНСТРУЮВАННЯ МАСКУЛІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 09.00.04 — філософська антропологія, філософія культури
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор філософських наук, професор
Жеребкіна Іріна Анатоліївна,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, професор кафедри теорії культури і філософії науки
Офіційні опоненти: Доктор філософських наук, професор
Хамітов Назіп Віленович,
Київський інститут філософії імені
Г.С.Сковороди НАН України, провідний
науковий співробітник;
Кандидат філософських наук,
Мосенцева Тетяна Сергіївна,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, викладач кафедри практичної і теоретичної філософії;
Провідна установа: Центр Гуманітарної Освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ
Захист відбудеться “22” червня 2005 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.051.06 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4, ауд. IV - 65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, Харків-77, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 20.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортник Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній ситуації кризи національної ідеї і домінування практик глобалізації виникає необхідність філософського переосмислення понять національної спільноти, національної ідентичності, етнічної і національної приналежності індивіда. Традиційний філософський аналіз національної ідентичності, який базується на концепції класичного суб’єкта (гендерно-нейтрального, раціонального і самототожнього), ігнорує актуальні для сучасних національних, постколоніальних і пострадянських досліджень проблеми гендерної, класової і національної різниці у структурі сучасного суб’єкта.
Актуальність даного дисертаційного дослідження визначається аналізом проблеми національного суб’єкта як “некласичного”, який детерміновано відносинами влади, стратегіями тілесності, дискурсом сексуальності у контексті національної, расової, класової і гендерної різниці. Постановка проблеми “некласичного” національного суб’єкта передбачає застосування до проблеми, яка розглядається, категоріального апарату філософських теорій соціального конструктивізму, постструктуралізму, фемінізму і постфемінізму поряд з сучасними національними, постколоніальними і пострадянськими дослідженнями. Як основний метод аналізу виступає нова парадигма досліджень відносин у структурах маскулінності, що дозволяє розширити дискурсивні можливості філософського осмислення понять нації, національної ідентичності, етнічної приналежності і проблеми філософського суб’єкта в цілому.
Актуальність теми дисертаційного дослідження пояснюється тим, що філософський аналіз процесів конструювання національного суб’єкта як гендерно-маркірованого та “маскулінізованого” є новою цариною філософського знання у філософській антропології.
Актуальним є дослідження специфіки сучасних практик національної суб’єктивації у країнах Західної Європи, постколоніальних і країнах колишньої Югославії. У дисертаційному дослідженні виділено і проаналізовано проблему “транснаціонального суб’єкта” як “ефекту” глобалістських практик суб’єктивізації індивіда (конструювання суб’єкта системами симулякрів) і проведено порівняльний аналіз боротьби за гегемонію між національними і транснаціональними системами маскулінності.
Актуальність теми дисертації обумовлена спеціальним дослідженням українського національного суб’єкта у контексті конкуренції системи радянської маскулінності, “нової” національної маскулінності і транснаціональної маскулінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ГЕНДЕР І НАЦІОНАЛЬНИЙ СУБ’ЄКТ: КОНСТРУЮВАННЯ МАСКУЛІННОСТІ В КОНТЕКСТІ ПОСТРАДЯНСЬКОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок