Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Планування розвитку та ефективна реструктуризація аграрних підприємств

Планування розвитку та ефективна реструктуризація аграрних підприємств

Назва:
Планування розвитку та ефективна реструктуризація аграрних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРОКОПЕНКО Максим Миколайович
УДК 631.15:63.001.8
Планування розвитку та ефективна реструктуризація
аграрних підприємств
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Миколаївському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Червен Іван Іванович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Курносенко Володимир Герасимович,
Одеський державний аграрний університет,
доцент кафедри менеджменту і маркетингу.
Провідна установа: Рада з вивчення продуктивних сил України НАН
України, (м.Київ).
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул.Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул.Карпенка,73.
Автореферат розісланий 27 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У забезпеченні ефективного розвитку аграрних формувань важлива роль належить плануванню, яке в умовах ринку повинно бути ядром прийняття управлінських рішень. Але, на жаль, планування нині у більшості господарств знаходиться в занепаді, що негативно відбивається на процесах подальшої їх реструктуризації та ефективності розвитку в умовах конкуренції.
Економічне обгрунтування процесів, що відбуваються у ході трансформації АПК, і розробка найбільш ефективних напрямків розвитку підприємств вимагають від фахівців якісно нових знань і застосування широкого кола методів дослідження. Пов’язаними з організацією планування проблемами займається ряд відомих вчених економістів, серед яких О.І.Амоша, В.М.Геєць, М.М.Гук, В.С.Дієсперов, В.І.Дробот, Ф.В.Зінов’єв, Д.П.Карич, Ю.С.Коваленко, Т.Д.Кошляк, В.В.Матвєєв, В.М.Нелеп, С.Н.Немирович, С.Ф.Покропивний, П.Т.Саблук, Г.А.Семенов, В.А.Ткаченко, Р.Б.Тян, М.І.Толкач, Б.І.Холод, В.К.Ярмолицький та ін. Проте, слід визнати, що ціла низка питань поки що залишається невирішеною. Методологія планування не відповідає ринковим вимогам, не докінця продуманою є і роль держави в координації розробки прогнозів і поточних планів господарств.
Між тим саме науково-обгрунтоване планування повинно бути основою при здійсненні реструктуризації сільськогосподарських підприємств. Питаннями, пов’язаними з останньою займаються В.Г.Андрійчук, О.Ю.Амосов, В.Я.Амбросов, А.П.Бабенко, П.С.Березовський, Ю.Д.Білик, В.І.Благодатний, В.Г.В’юн, П.І.Гайдуцький, В.П.Галушко, М.В.Гладій, Ю.Е.Губені, О.Д.Гудзинський, А.С.Даниленко, В.В.Зіновчук, І.Г.Кириленко, О.В.Крисальний, І.І.Лукінов, М.Й.Малік, Л.О.Мармуль, В.Я.Месель-Веселяк, О.М.Онищенко, Б.Й.Пасхавер, Г.М.Підлісецький, Л.В.Романова, П.Т.Саблук, В.Г.Ткаченко, І.І.Червен, О.М.Шпичак, О.В.Шкільов, В.В.Юрчишин та інші науковці. Але, незважаючи на це, чимало проблем як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях поки що залишаються недостатньо дослідженими, а тому - і невирішеними.
Все вказане обумовило вибір теми даного наукового дослідження, його мету та задачі, які необхідно вирішити.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить до плану науково-дослідної роботи кафедри організації виробництва та агробізнесу Миколаївського державного аграрного університету з проблеми “Реформування аграрних підприємств і удосконалення економічних відносин в АПК”, яка є складовою підпрограми “Розробити пропозиції щодо організації виробництва та земельних відносин у ринкових умовах” (реєстраційний номер 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Планування розвитку та ефективна реструктуризація аграрних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок