Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ В ПОБУТОВОМУ СЕКТОРІ В ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ В ПОБУТОВОМУ СЕКТОРІ В ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Назва:
КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ В ПОБУТОВОМУ СЕКТОРІ В ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Коваленко Марина Вікторівна
УДК 620.9:658.26
КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ
В ПОБУТОВОМУ СЕКТОРІ В ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО
СЕЗОНУ
Спеціальність 05.14.01 — Енергетичні системи та комплекси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, МОН України та в ТОВ “Інститут системних досліджень в енергетиці”, м. Харків.
Науковий керівник кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Сергеєв Сергій Олександрович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри „Електричні станції”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Денисюк Сергій Петрович,
Інститут електродинаміки НАН України,
м. Київ, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук, доцент
Розен Віктор Петрович,
Національний технічний університет
України „Київський політехнічний
інститут”, м. Київ, професор кафедри
„Автоматизація керування
електротехнічними комплексами”
Провідна установа Інститут загальної енергетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 2 ” березня 2006 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .050.06 у Національному технічному університеті „ХПІ” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету „ХПІ” за адресою: м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 19 ” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
к.т.н., доц. Вепрік Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) займає центральне місце в задачах оперативного планування та управління режимами енергетичних комплексів та систем муніципального та регіонального рівнів. Актуальність задачі підвищення точності короткострокових прогнозів значно загострилася в останні роки у зв’язку з тим, що в період опалювального сезону енергоспоживання в побутовому секторі (ПС) набуло зв’язного характеру, тобто стало підпорядковуватися режимам відпуску теплової енергії (ТЕ) від джерел системи централізованого теплопостачання (СЦТ).
Зниження якості теплозабезпечення житлових масивів стало підґрунтям для різкого збільшення обсягів споживання в ПС електричної енергії (ЕЕ) та природного варильного газу (ПВГ), які стали активно спрямовуватися населенням на додатковий обігрів житла. Викликане цим неконтрольоване зростання електричного навантаження в низьковольтній розподільній мережі, посилення змінної складової в добовому профілі навантаження провокує напруженість у роботі Об’єднаної енергосистеми України, а падіння тиску в міській газорозподільній мережі ставить під загрозу можливість нормального функціонування крупних промислових споживачів природного газу, в тому числі виробників ТЕ, які отримують газ від тієї ж самої мережі, що і побутові споживачі.
Врахування зв’язного характеру споживання ПЕР в ПС при вирішенні задачі прогнозування енергоспоживання регіоном, а також розвиток та удосконалення регіональної системи обліку споживання ПЕР можна розглядати як потужні джерела економії енергоресурсів та підвищення надійності функціонування регіональних енергокомплексів. Методичні засади коротко- та середньострокового прогнозування енергоресурсів започатковані в роботах видатних вітчизняних вчених Івахненка О.Г., Праховника А.В., Кулика М.М. Задача моделювання зв’язного споживання ЕЕ та ТЕ в ПС вперше поставлена і вирішена Вороновським Г.К. Відсутність досвіду прогнозування зв’язного споживання ПВГ, ЕЕ та ТЕ в ПС є сьогодні перешкодою для удосконалення прийомів оперативного управління гілками енергопостачання. Синтез моделей зв’язного споживання усіх видів ПЕР дозволить запровадити нові підходи в управлінні енергозабезпеченням побутових споживачів, які дозволять знайти компроміс між якістю та економічністю роботи муніципальних енергопостачальних комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОРОТКОСТРОКОВЕ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗВ’ЯЗНОГО СПОЖИВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕСУРСІВ В ПОБУТОВОМУ СЕКТОРІ В ПЕРІОД ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок