Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ОХОРОНИ

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ОХОРОНИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ОХОРОНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
???????? ?????????? ??. ?.?.??????? ??? ???????
??????????? ?????? ?????????
УДК 159.9:355.01
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ПІДРОЗДІЛУ ОХОРОНИ
19.00.05 – соціальна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Військовому гуманітарному інституті
Національної академії оборони України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Корольчук Микола Степанович,
Військовий гуманітарний інститут
Національної академії оборони України,
професор кафедри психології, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Українська академія управління
при Президентові України,
професор кафедри політології
кандидат психологічних наук
Видай Андрій Юрійович,
Науково-дослідний центр (гуманітарних проблем)
Збройних Сил України, начальник відділу
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології
АПН України, лабораторії соціальної психології особистості
Захист відбудеться “30” березня 2004 р. о 1300 на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 25 лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Реформування Збройних Сил висуває на передній план завдання вивчення й регулювання психологічних явищ і процесів, які відбуваються у військових колективах та впливають на ефективність професійної діяльності персоналу.
Підвищення ефективності діяльності психологічними засобами вивчалася багатьма психологами, соціологами й філософами. Методологічні та концептуальні підходи, оригінальні методи оптимізації професійної діяльності психологічними засобами запропонували в своїх працях Б.Д.Паригін, А.В.Петровський, К.К.Платонов, С.Д.Максименко, М.Й.Боришевський, А.Г.Ковальов, В.Н.Панферов, Є.В.Шорохова, О.І.Зотова, М.В.Макаренко, М.С.Корольчук, J. Kunze, O. Braun, M. Sader, L. Huber, G. Weiss, W. Kessel та ряд інших авторів.
Серед умов підвищення ефективності діяльності в різних колективах важливе місце відводиться психологічному клімату у виробничих (О.І.Зотова В.В.Новиков, А.А.Русалінова, Т.А.Ішутіна, та ін.), наукових (Г.А.Моченов, В.І.Антонюк В.Н.Шубкін та Т.М.Кочетов), військових (К.К.Платонов, О.Д.Глоточкін, авіаційних (О.П.Єрицян), освітніх (Н.Л.Коломінський, Л.М.Карамушка) закладах і установах, а також в управлінні виробничою діяльністю (Ю.М.Забродін, В.В.Новиков, В.П.Казмиренко).
Вагомий внесок у дослідження проблеми психологічного клімату як умови ефективної професійної діяльності військових підрозділів було зроблено військовими вченими А.Я.Анцуповим, А.В.Барабанщиковим, О.Д.Глоточкіним, В.Г.Зв’ягінцевим, В.П.Каширіним, В.П.Лазаревим, С.Г.Маслюком, С.І.С’єдіним, Г.В.Ложкіним, Е.П.Утліком, Ю.М.Бобровим, І.А.Саповим М.Й.Варієм, М.І.Пірен, В.І.Алещенко, М.С.Корольчуком, Є.М.Потапчуком.
Проте недостатня увага приділена окремим видам військово-професійної діяльності, зокрема роти охорони.
Ефективність професійної діяльності військовослужбовців роти охорони визначається системою соціально-психологічних, природних, технічних, медико-біологічних , а також специфічних (чатовому заборонено сидіти, притулятись до чого-небудь, спати, палити, розмовляти, їсти, пити, читати, писати, справляти природні потреби) для цього виду діяльності факторів, які впливають на рівень працездатності фахівців.
Професійна діяльність роти охорони пов’язана з можливістю використання зброї, що відносить цю діяльність до групи ризику, вимагає детального вивчення умов, які впливають на рівень ефективності діяльності цих військовослужбовців. І насамперед це стосується психологічного клімату.
Аналіз наукових праць та публікацій свідчить про те, що на теперішній час проведено певну дослідницьку роботу з вивчення психологічних чинників ефективності діяльності, вивчення та діагностики психологічного клімату як умови ефективної діяльності військових колективів, що вимагає комплексного дослідження психологічного забезпечення професійної діяльності військовослужбовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛУ ОХОРОНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок