Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМIЗАЦIЯ ХIМIОТЕРАПIЇ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ БІОТРАНСФОРМАЦІЇ ЦИКЛОФОСФАМIДУ (експериментально-клінічне дослідження)

ОПТИМIЗАЦIЯ ХIМIОТЕРАПIЇ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ БІОТРАНСФОРМАЦІЇ ЦИКЛОФОСФАМIДУ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ОПТИМIЗАЦIЯ ХIМIОТЕРАПIЇ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ БІОТРАНСФОРМАЦІЇ ЦИКЛОФОСФАМIДУ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ ПАТОЛОГІЇ, ОНКОЛОГІЇ ТА РАДІОБІОЛОГІЇ ім. Р.Є. КАВЕЦЬКОГО
КАКАРЬКІН Олександр Якович
УДК 615.28:616 – 006:612.015:615.035
ОПТИМIЗАЦIЯ ХIМIОТЕРАПIЇ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ БІОТРАНСФОРМАЦІЇ ЦИКЛОФОСФАМIДУ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.01.07 - онкологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Пентюк Олександр Олексійович,
завідувач медико-біологічної лабораторії Інституту хімії поверхні НАН України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Кулик Галина Іванівна,
провідний науковий співробітник відділу механізмів протипухлинної терапії Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України;
доктор медичних наук, професор
Тащієв Рахман Кулієвич,
професор кафедри онкології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.
Провідна установа – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра онкології, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться "11" грудня 2002 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.155.01 в Інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України за
адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 45.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІЕПОР ім. Р.Є.Кавецького НАН України.
Автореферат розісланий 08.11.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Н.В.Бородай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Циклофосфамід (ЦФ) належить до алкілюючих цитостатиків з широким спектром дії. Він входить до складу майже всіх стандартних схем ад'ювантної та неоад'ювантної поліхіміотерапії раку молочної залози, легені, яєчника, шийки матки, семіноми яєчка, сарком м'яких тканин, кісток, пухлини Вільмса, лімфолейкозів, мієломної хвороби та злоякісних лімфом (Н.И.Переводчикова, 1993). ЦФ застосовується в різних дозах і в різних схемах, тому особливого значення набуває вивчення його метаболізму та фармакологічної взаємодії з препаратами інших груп.
ЦФ належить до препаратів, які потребують попередньої біоактивації ферментними системами організму. Протипухлинна дія ЦФ, як і його токсичні ефекти, значною мірою визначаються повнотою перетворення препарату в активні метаболіти та спектром останніх (Г.И.Кулик, В.А.Филов, 1987). Між тим ферментні системи організму, які приймають участь у біотрансформації ЦФ, відрізняються значним поліморфізмом, що обумовлює індивідуальні варіації в його ефективності та токсичності. Індивідуальні відмінності в метаболізмі та кліренсі метаболітів ЦФ можуть сягати двох порядків (Boddy AV, Yule SM., 2000; Petros WP. et al., 2002). Тому одним з підходів до оптимізації хіміотерапії може бути прогнозування метаболізму ЦФ перед початком лікування.
Ізоформи цитохрому Р450, що каталізують N-дезхлоретилювання (і відповідно утворення токсичних метаболітів), суттєво відрізняються від ферментів, що здійснюють 4-гідроксилювання ЦФ і, відповідно, утворення фармакологічно активних алкілюючих метаболітів. Баланс між метаболічною активацією і інактивацією може бути змінений ізоензим-селективними індукторами та інгібіторами ферментів метаболізму ЦФ (Yu et al., 1999; Huang Z. et al., 2000). Суттєве значення для реалізації протипухлинної дії ЦФ має активність ізоферментів альдегіддегідрогенази та глутатіон-S-трансферази, які приймають участь в інактивації активних метаболітів і обумовлюють резистентність до цитостатика (Чехун В.П., Шишова Ю.В., 2000; Sreerama L, Sladek NE., 2001).
Ємність метаболізуючих ферментів печінки обмежена і до того ж сильно варіює (Chen TL et al., 1995, 1997; Busse D et al., 1999). Повторні введення ЦФ викликають значне зниження активності ізоформ цитохрому Р450, що каталізують утворення алкілюючих метаболітів препарату (McClure MT, Stupans I.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМIЗАЦIЯ ХIМIОТЕРАПIЇ ЗЛОЯКІСНИХ ПУХЛИН ШЛЯХОМ МОДУЛЯЦІЇ БІОТРАНСФОРМАЦІЇ ЦИКЛОФОСФАМIДУ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок