Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УНІВЕРСАЛЬНІ ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО МІФУ

УНІВЕРСАЛЬНІ ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО МІФУ

Назва:
УНІВЕРСАЛЬНІ ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО МІФУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
СТАВИЦЬКИЙ Андрій Володимирович
УДК 101.1:316
УНІВЕРСАЛЬНІ ФУНКЦІЇ
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО МІФУ
спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія і філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор політичних наук, доцент Юрченко Сергій Васильович,
Таврійський національний університет iм. В. I. Вернадського,
професор кафедри нової та новітньої історії закордонних країн
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Кальной Ігор Іванович, Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри соціальної філософії, м. Сімферополь;
кандидат філософських наук, професор Тупчієнко Леонід Сидорович, Національний авіаційний університет, в.о. завідувача кафедри історії та політології, м. Київ
Провідна установа
Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, відділ. соціальної філософії, м. Київ
Захист відбудеться “9” грудня 2003 р. о 14 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. В. І. Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. В. І. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “5” листопада 2003 р.
Вчений секретар Кремінський А. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтенсивне посилення глобальної інформатизації, яке ми спостерігаємо за останні роки, настійно потребує вивчати її соціальну роль і механізми впливу на суспільну свідомість. Сучасний соціально-політичний міф є одним із найважливіших механізмів впливу на свідомість суспільства, і через це він стає важливим фактором не тільки національної політики, але і національної безпеки.
Становлення проблеми сучасного міфу і його функціонування в суспільстві вимагає поширювального тлумачення міфу, так як традиційне уявлення про міф, як про продукт фантазії древніх народів не може істотно допомогти в дослідженні міфу сучасного. Згідно йому, міф не зводиться до сказань про богів і героїв, так як властивий людині і його свідомості на всіх етапах розвитку суспільства, складаючи основу і сутність будь-якої культури, уявляючи не дологічне, незріле розуміння світу, а інший аспект відображення реальності; один із способів (поряд з наукою і релігією) її пізнання і переживання, який охоплює всю почуттєво сприйману і в образно-символічних формах відображену і діючу реальність. Міф – особлива "мова", у термінах якого людина з найдавніших часів моделювала, класифікувала і інтерпретувала себе, суспільство, світ. Він являється способом духовної самоорганізації; представляє собою осмислене знання культури, яке вплетене в структуру життєвих цінностей і переживань, що не тільки дає визначене пояснення дійсності, але і надає життю людини деякий вищий сенс. В тому ступені, у якому сучасний міф торкається різних аспектів розвитку суспільства, влади, політичної культури, проблеми їхніх взаємин, виявляється його соціально-політична сутність.
Зміна відношення до міфу викликала підвищений інтерес науки до сучасної соціальної і політичної міфології, зокрема до причин, основ, джерел та механізмів виникнення і функціонування міфов, що підтвердило, що вони переповнюють наше суспільство. Всупереч загальноприйнятому уявленню міфи у сучасному суспільстві живуть, функціонують, трансформуються, перетікаючи з однієї форми в іншу, а їхній вплив на суспільну свідомість у багатьох випадках виявляється вирішальним. Тому ігнорувати цей факт не можуть зараз ні наука, ні суспільство, ні влада.
Особливу роль у зміні розуміння значення міфу в суспільстві зіграла т.зв. "інформаційна хвиля", що почалася в другій половині ХХ століття, коли по мірі розвитку і поширення інформаційних технологій ставало усе очевидніше, що інформаційні фактори усе більш впливають на розвиток сучасного світу, визначаючи якість і життєздатність суспільства, його керованість і безпеку; що влада тримається на суспільній думці, а суспільна думка живе міфами, що формують духовне та інтелектуальне середовище суспільства, його інформаційно-символічне поле.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УНІВЕРСАЛЬНІ ФУНКЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНОГО МІФУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок