Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ІОАНИКІЯ ГАЛЯТОВСЬКОГО: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

ХРИСТИЯНСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ІОАНИКІЯ ГАЛЯТОВСЬКОГО: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ІОАНИКІЯ ГАЛЯТОВСЬКОГО: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СОЛОМАХА ІРИНА ГРИГОРІВНА
УДК 215:82:1
ХРИСТИЯНСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ
ІОАНИКІЯ ГАЛЯТОВСЬКОГО:
ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ
спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціальної педагогіки психолого-педагогічного факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент
БОГАЧЕВСЬКА Ірина Вікторівна, Український державний університет фінансів і міжнародної торгівлі, проректор з науково-педагогічної роботи.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ГОРБАЧЕНКО Тетяна Григорівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник філософського факультету;
Кандидат філософських наук, доцент
ТИТАРЕНКО Олексій Русланович,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри політичної аналітики та прогнозування;
Захист відбудеться 29 травня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університета імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “28” квітня  року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Г. Конотоп
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес формування української нації в сучасному періоді характеризується зростанням національної самосвідомості, підвищеним інтересом до національної історії, джерел духовної культури та релігійності, а саме української православної традиції. Це спонукає до ґрунтовного вивчення християнської антропології в системі духовної спадщини українства, яка належить до православної релігійної спадщини другої половині XVII ст.
Аналіз релігійної антропології спадщини І. Галятовського та його провідної ідеї - пошуку людиною правди та шляхів створення «правдивого суспільства», набуває актуальності як важливий чинник поєднання екзистенційних поривань сучасної людини з духовністю, що представлений в українській традиції .
В умовах філософського, політичного, релігійного та культурного плюралізму, притаманного сучасному українському суспільству, розуміння змісту, цінності та функцій поняття «правди» зростає. Саме в сучасній ситуації оздоровлення суспільства актуальними є спроби запропонувати певні рішення, що пов’язані з функціонуванням у суспільній свідомості понять «правда», «істина» та «справедливість». Сучасні українські дослідники намагаються вирішити цю проблему. І вітчизняна філософсько-релігійна думка має потужну традицію осягнення феномену «правдивого життя» в контексті православного світобачення. Ця традиція сягає своїм корінням творчості мислителів доби Київської Русі й досягає розквіту в другій половині XVII – на початку XVIII ст. у Чернігівському релігійному колі, видатним представником якого був І. Галятовський.
Християнські антропологічні ідеї, які розроблялися в українській релігійній думці ХVІІ-ХVІІІ ст., залишаються майже невідомими вітчизняній та світовій науковій спільноті. Багаторічне нехтування спадщиною І. Галятовського, пов’язане спочатку з імперською ідеологією російського православ’я, а потім з атеїстичною заангажованістю радянської науки, має бути змінено ретельним вивченням праць самобутнього вітчизняного християнського мислителя. У цьому контексті тема дисертаційного дослідження набуває додаткової актуальності.
Введення в науковий обіг сучасного українського релігієзнавства антропологічних ідей І. Галятовського дозволить внести певний доробок до розвитку вітчизняної релігієзнавчої науки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана в межах науково-дослідницької програми психолого-педагогічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ІОАНИКІЯ ГАЛЯТОВСЬКОГО: ФІЛОСОФСЬКО-РЕЛІГІЄЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок