Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ “ГЕРОЇЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ” В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

ФІЛОСОФІЯ “ГЕРОЇЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ” В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ФІЛОСОФІЯ “ГЕРОЇЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ” В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,27 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
ІЩУК АЛЛА АНАТОЛІЇВНА
УДК: 37.01: 82’06
ФІЛОСОФІЯ “ГЕРОЇЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ”
В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 09.00.10. – філософія освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі філософії освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
ректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри теорії та історії культури;

доктор філософських наук, професор
Мозгова Наталія Григорівна,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри філософії.
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра філософії
Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “05” червня 2007 р. о 14:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.13 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “03” травня 2007 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Б.К.Матюшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена становленням некласичного типу свідомості і швидким темпом формування нових ціннісних орієнтацій.
Проблема “героїчної особистості” у ХХ столітті на перший погляд здається абсурдною. Тоталітарні суспільства ХХ століття штучно створювали і насаджували образ героя – борця за суспільні ідеали. Однак, як противага такому образу, в літературі ХХ століття існує інший герой. Це герой, притаманний гуманістичній літературі, яка відстоювала особистість. Він кардинальним чином відрізняється від описаного вище типу героя. Найчастіше це – одинак, який не приймає стереотипи суспільного життя і прагне відстояти власну індивідуальність в будь-якій ситуації. Він бореться з метою віднайти власне “Я” і самореалізуватися та самоідентифікуватися.
Відбувається своєрідна зміна пріоритетів у розумінні героїчної особистості у ХХ столітті. Акценти зміщуються на внутрішній світ людини, а не на зовнішні прояви, на вчинки проти стереотипів, нав’язаних владою. І якщо спочатку героїчне розумілось як жертовність, потім як надання переваги суспільним цінностям, а врешті-решт як поєднання кращих особистісних якостей з цінностями суспільства, то при аналізі цієї категорії героїв увага переноситься саме на особистісні якості, цінності, на ідеали конкретної людини. Загальносуспільні ідеали і герої надто довго експлуатувалися, і методи, якими це досягалося, встигли викликати розчарування та неприйняття. Героїзм внутрішній є наступною ланкою у розвиткові категорії героїчного. Найкраще героїзм такого характеру втілила західноєвропейська, американська, латиноамериканська художня література ХХ століття. Літературні твори ХХ століття – особливо ті, що відносяться до так званої “інтелектуальної прози”, – є художнім відбиттям філософської думки, а іноді і чистою філософією. Літературознавство – як і все мистецтвознавство ХХ століття – по суті є філософським, і ця єдність дозволяє по-новому подивитися на ряд суспільних проблем. Філософія сьогодні продовжує вивчати ці проблеми, серед яких дуже тривожними залишаються відчуження людини, деконструкція світу й усвідомлення людиною абсурдності та нестабільності свого буття.
Ми не звертаємось до художніх творів радянського періоду через те, що культура країн колишнього Радянського Союзу формувалась і розвивалась під впливом тоталітарної ідеології і тому є деформованою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ “ГЕРОЇЧНОЇ ОСОБИСТОСТІ” В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок