Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА МІМІКРІЯ ЯК АДАПТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

СОЦІАЛЬНА МІМІКРІЯ ЯК АДАПТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНА МІМІКРІЯ ЯК АДАПТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,83 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Лобанова Алла Степанівна
УДК 316.475 + 316.625
СОЦІАЛЬНА МІМІКРІЯ
ЯК АДАПТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології Криворізького державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – | доктор філософських наук, професор
Суїменко Євген Іванович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Сохань Лідія Василівна,
Інститут соціології НАН України,
радник при дирекції
доктор соціологічних наук, професор
Афонін Едуард Андрійович,
Національна академія державного управління при Президентові України, професор кафедри політології
доктор соціологічних наук, професор
Куценко Ольга Дмитрівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, професор кафедри соціології
Провідна установа – | Дніпропетровський національний університет,
кафедра теорії та історії соціології, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться „_22__” квітня 2005 року о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м.Київ.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м.Київ.
Автореферат розіслано „28” лютого 2005 року.
Вчений секретар сецради Стукало С.М
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування політичних і соціально-економічних систем у пострадянських країнах суттєво вплинуло на адаптаційні практики як окремих індивідів, так і груп, спільнот, соціумів. З одного боку, стимульовані ринковими відносинами, технологізація, комп’ютеризація, глобальні інформаційні мережі спростили комунікаційні зв’язки і полегшили осмислення людиною свого місця у суспільстві, збагативши її інформаційно, але з іншого – ускладнили як міжособистісні, так і міжнаціональні та міжнародні стосунки. Сучасне життя, стан та структура якого вибудовуються завдяки необмежено розвинутим розумовим здібностям людей, пов’язаних між собою певними інституціональними або неформально узгодженими соціальними зв’язками, примушує їх раціоналізувати свою поведінку та адаптаційні технології з метою виживання або задля досягнення життєвих благ. Це досить часто призводить до того, що адаптаційні технології набувають маскувального (імітаційного) характеру, тобто породжують соціальну мімікрію, яка, у свою чергу, може призвести до деструктивних, а подекуди і згубних для суспільства явищ.
Тож наукова проблема дослідження постає перед нами у двох аспектах: онтологічному та гносеологічному. По-перше, у суспільному житті існує суперечність: з одного боку, інтелектуальний розвиток людей сприяє відкритості і „справжності” стосунків між людьми в процесі їх пристосування до соціального простору, який постійно змінюється, з іншого – спричиняє поширення мімікрійних (маскувально-імітаційних) адаптивних технологій, що призводить до гараздування окремих особистостей та соціальних груп. По-друге, наукове пояснення сутності та механізмів цих маскувальних адаптивних практик не вкладається у рамки існуючих теоретичних уявлень про пристосувальні процеси і відстає від темпів їх використання й укорінення в суспільному житті.
Тому актуальність дослідження соціальної мімікрії як адаптивного способу життєдіяльності обумовлюється передусім суспільною потребою з’ясування не лише глибинної її сутності, детермінант, форм проявів, а й наслідків соціальної мімікрії як маскувальної (імітаційної) поведінки людей, що здійснюється ними в процесі їх пристосування до змін, трансформацій та кризового стану. Не менш важливою є також наукова необхідність теоретичного обґрунтування і методологічного забезпечення теорії соціальної мімікрії як адаптивного способу життєдіяльності людей, оскільки в контексті соціологічної науки це явище поки що залишається практично не дослідженим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА МІМІКРІЯ ЯК АДАПТИВНИЙ СПОСІБ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок