Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНА ПАРАДИГМА ПАЛОМНИЦЬКОЇ ПРОЗИ В КИТАЙСЬКІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ XVI–XVIII ст.

ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНА ПАРАДИГМА ПАЛОМНИЦЬКОЇ ПРОЗИ В КИТАЙСЬКІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ XVI–XVIII ст.

Назва:
ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНА ПАРАДИГМА ПАЛОМНИЦЬКОЇ ПРОЗИ В КИТАЙСЬКІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ XVI–XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,92 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМЕНІ Т. Г. ШЕВЧЕНКА
Кірносова Надія Анатоліївна
УДК [821.581+821.161.2+821.111]-3.091’04
ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНА ПАРАДИГМА ПАЛОМНИЦЬКОЇ ПРОЗИ В КИТАЙСЬКІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ XVI–XVIII ст.
Спеціальність 10.01.05 – порівняльне літературознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філології Національного Університету “Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
НАЛИВАЙКО Дмитро Сергійович,
Інститут літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України,
завідувач відділу компаративістики.
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор,
ГРИЦИК Людмила Василівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії літератури та
порівняльного літературознавства;
- кандидат філологічних наук
ЛІЛОВА Олена Євгенівна,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
доцент кафедри англійської філології та
зарубіжної літератури
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра
порівняльної філології східних та англомовних країн,
Міністерство освіти і науки України, м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться “12” грудня 2005 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .178.01 в Інституті літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул.М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул.М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “10” листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М.Нога


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Функціонування спільних мотивів у літературах різних країн завжди привертало увагу компаративістів. Причому переважно ця увага концентрувалася на вивченні мотивів, які з’являлися одночасно в доволі віддалених літературах і не могли бути зумовлені генетичними контактами. До множини таких мотивів належить і мотив паломництва в західних (англійська, українська) та східних (китайська) літературах XVI – поч. XVIIІ ст., між якими в цей час майже не було прямих контактів.
Паломництво – один із поширених у світовій літературі мотивів, проте досліджений недостатньо і нерівномірно. Найбільше відомостей маємо про взаємини паломництва й літератури у Середні віки в різних країнах, коли саме явище розглядалося як значна духовна звитяга. Але в наступну добу – XVI – XVII ст. – роль паломництва у структурі духовного життя послаблюється, як і його відображення в літературі, чим пояснюється зменшення дослідницького інтересу й певна недооцінка цього явища в історії культури й літературознавстві. Слід врахувати й активізацію у духовній культурі та літературі процесів та інтенцій, пов’язаних зі сферою розуму, а не віри, що привертає переважну увагу дослідників.
Водночас сучасні культурологи твердять, що саме паломник є “найбільш вдалою метафорою життєвої стратегії модерну” Воропай Т.С. От пилигрима до туриста, или краткая история идентичности // Культурное пространство путешествий. – СПб: изд-во СпбГУ. – 2003. – с.258. (тобто Нового часу в термінології автора цитати – Н.К.). Оскільки ж успадковані нашою сучасністю цінності Нового часу тепер активно переглядаються, то витоки цієї життєвої стратегії, втілені в літературному творі, мають бути розглянуті докладніше і в ширшому контексті, тобто, із залученням духовних і літературних феноменів різних типів і регіонів.
Актуальність теми дослідження. Отож темою дослідження обрано функціонування паломницької прози у східних та західних літературах XVI –поч. XVІII століть.
Слід зауважити, що написані в означений період твори про паломництво раніше практично не розглядалися в літературознавстві як паломницькі (хоча поетологічні особливості цих текстів вивчалися, причому деяких – досить ґрунтовно), вони не пов’язувалися з дискурсом паломництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЖАНРОВО-ТЕМАТИЧНА ПАРАДИГМА ПАЛОМНИЦЬКОЇ ПРОЗИ В КИТАЙСЬКІЙ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛІТЕРАТУРАХ XVI–XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок