Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА НОРМ ТОЧНОСТІ ТА ДОПУСКІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ ЦИЛІНДРИЧНИХ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ З ЗАЧЕПЛЕННЯМ НОВІКОВА

РОЗРОБКА НОРМ ТОЧНОСТІ ТА ДОПУСКІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ ЦИЛІНДРИЧНИХ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ З ЗАЧЕПЛЕННЯМ НОВІКОВА

Назва:
РОЗРОБКА НОРМ ТОЧНОСТІ ТА ДОПУСКІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ ЦИЛІНДРИЧНИХ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ З ЗАЧЕПЛЕННЯМ НОВІКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
ФЕСЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 621.83
РОЗРОБКА НОРМ ТОЧНОСТІ ТА ДОПУСКІВ
НА ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ ЦИЛІНДРИЧНИХ ЗУБЧАСТИХ
ПЕРЕДАЧ З ЗАЧЕПЛЕННЯМ НОВІКОВА
Спеціальність 05.02.02 – Машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Грібанов Віктор Михайлович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
завідуючий кафедрою "Прикладна математика"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гутиря Сергій Семенович,
Одеський національний політехнічний
університет,
професор кафедри "Теорія механіки і
машинознавства"

кандидат технічних наук, доцент
Величко Микола Іванович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
доцент кафедри "Машинознавство"

Провідна установа – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра "Деталі машин і прикладна механіка", Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 27.06.2003 р. о 10 годині на засіданні спеці-алізованої вченої ради Д29.051.03 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20 а
Автореферат розісланий 26.05.2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Осенін Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Відомі науково-технічні публікації, а також накопичений досвід промислової експлуатації різних типорозмірів передач Новікова свідчать про високі, далеко ще не використані, потенційні можливості таких механізмів.
Актуальність теми. Прогрес у машинобудуванні значною мірою залежить від рівня розвитку техніки в галузі передач зачепленням. Зубчасті передачі являють собою невід'ємну частину більшості машин і найчастіше визначають їхню якість і надійність. Тому підвищення і забезпечення експлуатаційних і товарних характеристик зубчастих передач на стадії їхнього проектування і виготовлення є традиційно актуальною задачею. При цьому відсутність істотних резервів удосконалювання традиційних зубчастих передач вважається добре обґрунтованою теоретично і широко підтвердженою експериментально. Ця думка є загальноприйнятною у теорії і практиці.
Одним зі шляхів підвищення ефективності редукторобудування є більш широке застосування зачеплення Новікова, яке дозволяє вирішувати ряд складних задач у галузі конструювання найбільш досконалих машин. Зубчасті передачі Новікова володіють підвищеною навантажувальною здатністю, передають навантаження з низькими втратами потужності.
У забезпеченні якості передач важливе місце займає правильне призначення норм точності і допусків на параметри зачеплення: вимога надмірно високої точності приведе до подорожчання й ускладнення виготовлення; недостатня ж точність виготовлення знижує експлуатаційні якості передач.
У свій час були розроблені орієнтовні рекомендації з призначення норм точності для передач Новікова з твердістю зубців НВ 320 і з вихідним контуром за ГОСТ 15023-76, що базувалися, в основному, на невеликому обсязі теоретичних досліджень, підкріпленому незначним досвідом експлуатації передач із двома лініями зачеплення і якими дотепер тією чи іншою мірою користуються промислові підприємства.
Таким чином, тема дисертації є актуальної, тому що робота присвячена дослідженню ступеня і характеру впливу технологічних і монтажних похибок на умови контактування зубців, кінематичну точність і плавність роботи циліндричних передач Новікова, а також розробці норм точності і допусків згаданих передач.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося: у рамках і на підставі програми робіт, що ведуться Луганським відділенням Транспортної Академії України; за планом науково-дослідних робіт Східноукраїнського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА НОРМ ТОЧНОСТІ ТА ДОПУСКІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ І МОНТАЖ ЦИЛІНДРИЧНИХ ЗУБЧАСТИХ ПЕРЕДАЧ З ЗАЧЕПЛЕННЯМ НОВІКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок