Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМУ ОСВІТИ 1923 – 1932 рр.

ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМУ ОСВІТИ 1923 – 1932 рр.

Назва:
ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМУ ОСВІТИ 1923 – 1932 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Чернявська Світлана Миколаївна
УДК 37(091)(477)"1923/1932"
ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМУ
ОСВІТИ 1923 – 1932 рр.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Олійник Микола Миколайович, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук
Колісник Костянтин Едуардович, Українська державна академія залізничного транспорту, доцент кафедри історії та українознавства
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться 31 жовтня 2003 року о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 30 вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність дисертаційної теми обумовлена важливістю мовного питання в сучасному українському суспільно-політичному та культурному житті. Як центральна філософська та культурологічна проблема постає питання національної ідентичності в контексті пострадянського буття тих народів, які нещодавно входили до складу єдиної великої держави. Ідентичність визначається, з точки зору сучасних зарубіжних та вітчизняних вчених, різноманітними чинниками, але в будь-якому разі мовний аспект при цьому – один з найважливіших. Його актуальність посилюється тривалою дискусією стосовно статусу російської мови в Україні.
Складність цього питання обумовлена багатовіковими зв’язками двох народів та культур, загальнодержавним статусом російської мови в СРСР, а також неоднаковим ступенем російського політичного та культурного впливу на різні регіони в Україні. Тому впровадження української мови на всіх рівнях і сферах суспільного життя сприймається окремими прошарками населення, в першу чергу у східних та південних регіонах Україні, досить болюче. Для того, щоб це важливе для країни завдання було успішно вирішено необхідно запобігти повторенню тих помилок, які мали місце в 1920–1930-ті_рр. при проведенні політики українізації в УСРР.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається також спрямуванням уваги автора саме на освітню сферу, на ті перетворення, які відбувалися в цій найважливішій сфері національного життя у період, що вивчається. Адже саме освіта є своєрідним базисом всієї культури. Вона безпосереднім чином впливає на формування світогляду, внутрішньої культури, мовних пріоритетів всієї нації, насамперед молодого покоління, яке, в свою чергу, визначає напрямки розвитку країни в цілому.
Крім того, актуальність дисертаційної теми зумовлюється також недостатнім дослідженням в науковій літературі цього питання. Впровадження української мови в шкільну, середню та особливо вищу освіту поки що не стали предметом спеціального аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження відповідає Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" від 11 липня 2001 р. та Постанові Кабінету Міністрів "Про затвердження переліку державних і науково-технічних програм з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки на 2002–2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПРОВАДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В СИСТЕМУ ОСВІТИ 1923 – 1932 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок