Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 4

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Матеріали дисертації містять 24 таблиць та 14 рисунків, які подано на 24 сторінках. Список використаних джерел із 215 найменувань уміщено на 17 сторінках, 1 додаток - на 2 сторінках.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
У дисертаційній роботі на основі проведеного автором дослідження захищаються такі основні положення.
Розділ 1. Теоретичні основи економічної стійкості підприємства. Важливою особливістю розвитку суспільного виробництва на сучасному етапі є трансформація соціально-економічних процесів і пов'язане з цим посилення нестабільності середовища, що оточує підприємства, та умов їх виробничої діяльності. Це об'єктивно породжує невизначеність економічної ситуації та вимагає пошуку нестандартних рішень, реалізації нових методів управління соціально-економічними процесами з метою забезпечення стійкого функціонування підприємства.
Установлено, що проблему стійкого економічного розвитку доцільно розглядати за двома основними напрямами. Перший передбачає визначення цілей суспільного розвитку в цілому та виявлення умов, що зумовлюють їхнє досягнення. При цьому економічні цілі підпорядковуються цілям розвитку суспільства, тобто розглядаються як засіб, що забезпечує стійкість розвитку в цілому. Даний підхід у наш час досить активно розробляється вітчизняними вченими в контексті формування моделі стійкого розвитку, яка поєднує загальні принципи ринкового господарства з основами функціонування підприємства у специфічних умовах сучасної економіки України. Другий напрям – це виявлення умов, що забезпечують стійкі темпи економічного зростання, які є основним предметом дослідження в теоріях економічного зростання й циклу. Основне завдання при цьому полягає у виявленні умов збалансованого розвитку, динамічної рівноваги, критеріїв оптимального розвитку.
Визначено, що однією з найбільш важливих проблем теорії стійкого розвитку є дослідження сутності економічної стійкості, оцінка її рівня, установлення меж стійкості. Аналіз існуючих в економічній літературі характеристик економічної стійкості підприємства дозволив зробити такі висновки:
по-перше, економічна стійкість – це стан, що пов'язаний як із зовнішніми факторами ринкового середовища, так і з внутрішніми, які визначають організацію господарської діяльності;
по-друге, у наукових колах існують погляди, за якими категорію економічної стійкості розглядають як максимізацію та стабілізацію доходів. З іншого боку, економічна стійкість визначається як процес розробки оперативно-тактичних рішень, що зумовлюють поведінку підприємства на ринку. Одержання прибутку – це основна мета підприємницької діяльності, тому її слід вважати основним критерієм економічної стійкості;
по-третє, під економічною стійкістю розуміють сукупність певних характеристик різної спрямованості: стабільність доходів, швидке реагування на зміну зовнішнього середовища, забезпечення режиму розвитку. Ці процеси можна вважати основними механізмами забезпечення економічної стійкості;
по-четверте, деякі автори, розглядаючи економічну стійкість підприємства, обгрунтовують її, як правило, станом фінансів. Ця ознака дуже важлива, тому що, з одного боку, вона визначає характеристику внутрішнього стану підприємства, а з іншого – ця характеристика орієнтована не тільки на внутрішні, але й на зовнішні фактори.
За результатами дослідження поглиблено поняття економічної стійкості підприємства. Вона розглядається як абсолютна або відносна зміна показників стану підприємства, господарська діяльність якого забезпечує виконання зобов'язань перед працівниками, організаціями й державою завдяки відповідності витрат достатнім доходам, тобто ефективності виробництва.
За результатами дослідження доведено, що економічна стійкість є однією з основних динамічних характеристик системи управління підприємства. На її основі значною мірою проявляється працездатність системи. У випадку нестійкої роботи підприємства система управління не дозволяє відхилянню перевершити припустиму величину й тим самим забезпечує динамічну рівновагу соціально-економічної системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок