Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 5

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Сказане вище дало змогу запропонувати таке визначення процесу управління економічною стійкістю підприємства, що найбільш повно розкриває його сутність. Управління економічною стійкістю – це така постійна, систематична послідовність дій суб'єкта управління, що визначається його впливом на об'єкт управління, результатом чого є досягнення й утримування останнього в заданому стані ефективного, з погляду основних критеріїв, функціонування.
Підприємство в роботі розглянуто як систему, що являє собою сукупність взаємозалежних функціонально елементів, які взаємодіють у процесі виконання визначеного кола завдань. На цій основі визначено фактори, що впливають на економічну стійкість підприємства.
У роботі показано, що економічна стійкість суб'єкта формується під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів, які порушують пропорції у співвідношеннях параметрів елементів системи й тим самим впливають на її загальний стан.
Фактори економічної стійкості підприємства розглядаються як рушійні сили, що впливають на її складові й виводять елементи системи (підприємства) з рівноваги або повертають їх у стан рівноваги. Вони змушують систему управління підприємством реагувати шляхом вироблення певних рішень. Визначено, що основним змістом цього процесу є: збір і отримання інформації; прийняття рішень; дослідження, ідеї, інтерес; внутрішнє управління; обробка інформації; вибір стратегії; обгрунтування концепції управління. Доведено, що сукупність даних дій визначає мобільність підприємства та здатність до швидкого реагування.
Обґрунтування необхідності та характеристика особливостей формування системи управління економічною стійкістю підприємства дозволили визначити шляхи подальшого дослідження окреслених проблем, зокрема, необхідності наукової класифікації видів економічної стійкості, що має супроводжуватися визначенням показників окремих видів економічної стійкості. Надалі вони повинні бути покладені в основу управління моделюванням стану виробничо-господарської системи, що дасть можливість не тільки робити реальну оцінку, але й прогнозувати ситуації, тобто перейти до вироблення заходів щодо забезпечення економічної стійкості як умови переходу до стабільного розвитку.
Розділ 2. Дослідження економічної стійкості промислового підприємства. Необхідність реалізації стратегії стійкого функціонування та розвитку підприємства вимагає, насамперед, розробки науково обґрунтованої методики оцінки рівня його економічної стійкості, визначення системи показників, за допомогою яких можна проводити факторний аналіз економічної стійкості, а також управляти процесом її підвищення. Розмаїття й недостатня обґрунтованість існуючих показників ускладнює оцінку, облік і аналіз, перешкоджає формуванню ефективної системи управління підвищенням економічної стійкості підприємства.
Дослідження існуючих методичних підходів щодо оцінки економічної стійкості підприємства дозволило зробити висновок, що якість функціонування будь-якої системи оцінюється за допомогою одного узагальнюючого чи інтегрального показника або сукупності показників, які характеризують її з усіх боків. З погляду на це система тільки тоді має необхідні властивості (функціонує стійко), коли ці показники перебувають у заданих межах.
Доведено, що узагальнюючий показник економічної стійкості підприємства повинен характеризувати ступінь відповідності фактичного задоволення економічних інтересів суб'єктів створення та функціонування підприємства плановому (нормативному) рівню.
Визначено, що такі інтереси узагальнено відтворюються в його доході. Тому цей показник пропонується представити як відношення фактичного рівня доходу підприємства до його планового (нормативного) рівня.
Використання для розрахунку економічної стійкості підприємства показника рівня доходу пояснюється тим, що він досить об'єктивно й повно характеризує ефективність виробництва, а також активно реагує на зміни всіх зовнішніх і внутрішніх факторів.
У свою чергу, чим краще підприємство управляє внутрішніми факторами (ефективніше використовуються виробничі ресурси) і більш оперативно реагує на зовнішні зміни, тим вища його прибутковість і економічна стійкість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок