Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 7

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Представлений метод розрахунку функціональних критеріїв економічної стійкості підсистем підприємства за обраною оцінкою отриманих результатів найбільш адекватно відображає ефективність реалізації заходів, що спрямовані на забезпечення економічної стійкості підприємства.
Можливими висновками результатів розрахунку критеріїв економічної стійкості підсистем підприємства можуть бути такі. Кожний функціональний критерій Кi повинен прагнути до максимуму:
Кi ? max (3)
Якщо 0 < Кi < 1, то підприємство в розглянутому періоді зазнало збитків. Проведені заходи не принесли позитивних результатів, а вкладені кошти не окупилися, що призводить до зниження економічної стійкості підприємства.
Якщо Кi = 1, то підприємство має нульовий ефект. Проведені заходи не сприяли ні негативним, ні позитивним напрямам розвитку.
Якщо Кi > 1, то підприємство одержало додатковий позитивний ефект.
Запропоновану методику апробовано на прикладі аналізованого машинобудівного підприємства. У 2003-2004 роках на даному підприємстві були проведені такі заходи:
додаткове введення основних виробничих фондів (зміна майнової підсистеми);
збільшення заробітної плати (зміна трудової підсистеми);
збільшення матеріальних витрат (зміна матеріальної підсистеми);
узято додаткові кредити та позики (зміна фінансової підсистеми).
Відповідно до формули (2) одержані значення функціональних критеріїв за підсистемами економічної стійкості ВАТ “ХК “Луганськтепловоз” подано в
табл. 1.
Дані табл.1 дозволили зробити висновок, що в 2003 році зміни в трудовій підсистемі, які викликані збільшенням заробітної плати, принесли позитивні результати. Вкладені кошти в інші підсистеми не підвищили економічну стійкість підприємства. В 2004 році аналізоване підприємство одержало додатковий позитивний ефект від кожного проведеного заходу.
На основі розрахунку функціональних критеріїв економічної стійкості підприємства визначено середній критерій економічної стійкості (ЕСсер):
(4)
де ЕСсер – середній критерій економічної стійкості підприємства; Кi, Кj – значення функціональних критеріїв економічної стійкості (У?i= 1, У?j = 1) внутрішнього та зовнішнього середовищ відповідно; Двнутр – питома вага важливості внутрішніх функціональних критеріїв економічної стійкості; Дзовн .– питома вага важливості зовнішніх функціональних критеріїв економічної стійкості (Двнутр + Дзовн. = 1); m, n – кількість критеріїв економічної стійкості зовнішнього та внутрішнього середовищ.
Даний показник необхідно вважати узагальнюючим і таким, що визначає економічну стійкість підприємства. Використання методу питомої ваги
(визначається за допомогою експертного опитування) дозволяє враховувати вплив різних факторів в одному показнику.
Параметр середнього критерію економічної стійкості (ЕСсер) в системі управління підприємством дає можливість визначити його стан і використати для знаходження оптимального плану, тобто кращого варіанта господарювання.
При цьому повинні виконуватися такі умови:
Кi ? max, (5)
Кi > Кmin , (6)
ЕСсер > 1, (7)
де Кmin – мінімальне значення функціонального критерію економічної стійкості підприємства.
Усі варіанти, що відповідають цим умовам, вважаються ефективними для даного підприємства та можуть бути реалізовані в конкретний період часу. Модель оптимального планування передбачає наявність критерію оптимальності (максимізація - мінімізація), що являє собою мету планування і функціонування підприємства та відповідає таким умовам:
ЕСсер > 1, (8)
ЕС ? max, (9)
ЕСt-1 < ЕСt >ЕСmin, (10)
де t – період часу, що розглядається; t - 1 – період часу, що передує розглянутому; ЕСmin – мінімальне значення середнього критерію економічної стійкості підприємства.
Мінімальні значення показників функціонального критерію економічної стійкості (Кi) і середнього критерію економічної стійкості підприємства (ЕСсер ) можуть бути виражені “ціною капіталу”. Для ВАТ “ХК “Луганськтепловоз” середні критерії економічної стійкості за аналізований період представлено в табл.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок