Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

Загрузка...

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА / сторінка 8

Назва:
УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
2. Розрахунки виконано за формулою (4) з урахуванням даних табл. 1. Вихідні дані подано в табл. 2.
Розрахунки показують, що реалізовані заходи сприяли підвищенню економічної стійкості підприємства. Функціонування підприємства у 2004 році можна вважати більш ефективним, оскільки середній критерій економічної стійкості вищий, ніж у 2003 році, і наближається до одиниці.
На основі викладених методичних підходів запропоновано модель управління економічною стійкістю підприємства (рис. 2). Вона передбачає: вибір ніші функціонування підприємства; визначення функціональних критеріїв економічної стійкості і їх розрахунок; попередній аналіз та оцінку фактичного стану економічної стійкості підприємства; вибір моделі адаптації підприємства до змін зовнішнього середовища; вибір найбільш доцільного варіанта дій щодо управління економічною стійкістю підприємства; практичні дії щодо реалізації прийнятого рішення та їх корегування у випадку необхідності; оцінку ефективності прийнятих рішень.
ВИСНОВКИ
У дисертаційній роботі здійснено теоретико-методичне узагальнення та запропоновано прикладні основи створення системи управління економічною стійкістю підприємства. Основні висновки та результати, які одержано в ході дослідження, зводяться до такого.
1. Розширення сутнісної характеристики економічної стійкості як основного елемента відповідної системи управління вимагає певних коригувань у її визначенні. Тому під економічною стійкістю підприємства пропонується розуміти абсолютну або відносну зміну показників стану підприємства, господарська діяльність якого забезпечує виконання зобов’язань перед працівниками, організаціями та державою завдяки ефективності виробництва на основі відповідності витрат достатнім доходам.
2. Обґрунтовано, що економічна стійкість є однією з основних характеристик системи управління, яка у випадку нестійкої роботи підприємства забезпечує його рівновагу. Управління економічною стійкістю підприємства пропонується визначить як постійну, систематичну послідовність дій суб’єкта управління, що визначається його впливом на об’єкт управління, результатом чого є досягнення й утримування останнього в заданому стані ефективного, з погляду основних критеріїв, функціонування.
3. Запропоновано групи показників оцінки економічної стійкості підприємства на основі узагальнення методів їх розрахунку за видами економічної стійкості щодо складових виробничо-економічного потенціалу підприємства, етапів життєвого циклу, різних видів ринку.
4. Критичний аналіз теоретико-методичних основ оцінки економічної стійкості підприємства дозволив зробити висновок, що якість функціонування підприємства оцінюється за допомогою одного узагальнюючого показника або їх сукупності. Результатом практичної реалізації даного підходу є обґрунтування узагальнюючого показника економічної стійкості підприємства, який пропонується розраховувати як відношення фактичного рівня доходу підприємства до його планового (нормативного) рівня. Встановлено, що цей показник досить об’єктивно й повно характеризує ефективність виробництва, а також активно реагує на вплив внутрішніх і зовнішніх факторів.
5. Системне вирішення проблеми управління економічною стійкістю підприємства доцільно проводити в органічному взаємозв’язку підсистем, які визначають стан економічної стійкості підприємства.
6. Установлено, що економічна стійкість об’єкта управління формується під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх факторів, які порушують пропорції у співвідношеннях елементів системи й тим самим впливають на її загальний стан. Питома вага факторів внутрішнього та зовнішнього середовищ підприємства враховується при визначенні середнього критерію оцінки його економічної стійкості.
7. Використання системного підходу щодо структури підприємства дозволило виділити підсистеми, що визначають його економічну стійкість: матеріальну, майнову, фінансову, трудову, науково-дослідну та інформаційну. Названі підсистеми характеризуються потенціалами, що потребують стійкої підтримки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок