Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ЗМІНИ ПРИ НАГРІВАННІ АМОРФНИХ МЕТАЛЕВИХ CПЛАВІВ НА ОСНОВІ Al та Fe.

СТРУКТУРНІ ЗМІНИ ПРИ НАГРІВАННІ АМОРФНИХ МЕТАЛЕВИХ CПЛАВІВ НА ОСНОВІ Al та Fe.

Назва:
СТРУКТУРНІ ЗМІНИ ПРИ НАГРІВАННІ АМОРФНИХ МЕТАЛЕВИХ CПЛАВІВ НА ОСНОВІ Al та Fe.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КУЛИК ЮРІЙ ОРЕСТОВИЧ
УДК 539.266+669.018
СТРУКТУРНІ ЗМІНИ ПРИ НАГРІВАННІ АМОРФНИХ МЕТАЛЕВИХ CПЛАВІВ НА ОСНОВІ Al та Fe.
01.04.13- фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики металів
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Мудрий Степан Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри фізики металів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Ткач Віктор Іванович
Донецький фізико-технічний інститут
ім. О.О. Галкіна НАН України, провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор
Стасюк Зеновій Васильович
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри фізичної та біомедичної електроніки
Захист відбудеться “26” березня 2008 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 35.051.09 при Львівському національному університеті імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 8, Велика фізична аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова 5).
Автореферат розіслано “25”лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
Д 35.051.09, професор |
Павлик Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аморфні металеві сплави характеризуються комплексом унікальних фізико-хімічних властивостей. За електричними, магнітними, механічними характеристиками, корозійною та радіаційною стійкістю вони є кращими від традиційних матеріалів і тому знаходять широке застосування у різних галузях народного господарства. Унікальні фізичні властивості аморфних сплавів визначаються невпорядкованою атомною будовою. Тому вивчення будови ближнього порядку та її температурних змін займає важливе місце у фізиці аморфних сплавів. Основні методи дослідження структури аморфних сплавів ґрунтуються на дифракції рентгенівських променів, нейтронів та електронів. Окрім дифракційних методів використовуються експериментальні методи, за допомогою яких можна отримати додаткову інформацію про локальну атомну будову (EXAFS-спектроскопія, ядерний магнітний резонанс, месбауерівська спектроскопія).
В аморфних металевих сплавах систем Fe-Si-B та Al-Ni-Y за певних умовах термообробки формується нанокристалічна структура, що пов’язано з утворенням в аморфній матриці нанокристалічних фаз на основі Fe та Al. Швидке збільшення цього класу сплавів та практичне їх використання зумовлює інтерес серед дослідників та технологів. Крім того, нанокристалічні сплави є цікавими з погляду визначення взаємозв’язку між структурою в рідкому, аморфному та кристалічному станах, а також вивчення процесів зародження та росту нанокристалів у термодинамічно нерівноважних умовах. Отже, дослідження кінетики структурних та фазових перетворень, які відбуваються під час нагрівання аморфних сплавів дають змогу оптимізувати режими термічної обробки з метою поліпшення їх технологічних властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну робота виконано на кафедрі фізики металів Львівського національного університету імені Івана Франка і пов’язана з наступними темами: “Механізм формування структури в композитних системах на основі евтектик” (номер державної реєстрації 0103U001944; 2003-2005); “Формування і фізико-хімічні властивості захисних та реакційних шарів на поверхні аморфних металевих сплавів” (номер державної реєстрації: 0106U001325; 2006-2008 р.р.); “Атомно-кластерна структура та кінетичні властивості металевих і напівпровідникових систем з 3d(4f)-металами”.(номер державної реєстрації: 0106U001289; 2006-2008 р.р.). Роль автора у виконанні цих тем полягала у проведенні та інтерпретації рентгеноструктурних досліджень аморфних металевих сплавів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ЗМІНИ ПРИ НАГРІВАННІ АМОРФНИХ МЕТАЛЕВИХ CПЛАВІВ НА ОСНОВІ Al та Fe.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок