Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони)

Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони)

Назва:
Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,29 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД
Імені М.М. ГРИШКА
КОРІНЬКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони)
03.00.05 – ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ботаніки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор біологічних наук, професор,
Мельник Віктор Іванович,
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України,
завідувач відділу природної флори
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор,
Кохно Микола Арсенович
Національний ботанічний сад
ім. М.М. Гришка НАН України,
головний науковий співробітник
доктор біологічних наук, професор,
Попович Сергій Юрійович
Національний аграрний університет
Кабінету міністрів України,
завідувач кафедри дендрології та лісової селекції
Провідна установа: | Київський національний університет імені
Тараса Шевченко (кафедра ботаніки), Кабінету міністрів України
м. Київ
ченка (кафедра ботаніки)
Захист відбудеться “13” квітня 2004 р. о1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєва, 1
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тімірязєва, 1
Автореферат розісланий “13” березня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Н.І.Джуренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Охорона та раціональне використання лісових екосистем – одна із найважливіших екологічних проблем сучасності. Особливої уваги потребують рідкісні лісові угруповання, до яких в Україні належать букові ліси Подільської височини. Букові ліси Поділля є одними з найбільш продуктивних в Європі. Як свідчить досвід вирощування лісових культур із насіння подільських буків, високі показники їх продуктивності генетично обумовлені. В зв’язку з цим актуальним завданням є збереження генофонду букових лісів Поділля і використання його з метою підвищення продуктивності лісових культур. Букові ліси Поділля відзначаються високими ґрунтозахисними, водоохоронними, водорегулюючими, кисневотвірними функціями. Вони є унікальними осередками збереження біорізноманіття, зокрема рідкісних та зникаючих видів флори і фауни, які консортивно пов’язані з буком лісовим (Fagus sylvatica L.). Як рідкісні лісові угруповання букові ліси Поділля внесені до Зеленої книги України (1987), 27 видів рідкісних та зникаючих видів рослин, які в них зростають, внесені до Червоної книги України (1996).
В умовах інтенсивного антропогенного впливу на екосистеми букових лісів Поділля, зокрема рубок головного користування, площа яких постійно зростає, унікальні угруповання букових лісів на східній межі ареалу перебувають під загрозою зникнення. Лише своєчасна розробка та проведення в життя науково-обґрунтованих рекомендацій дозволить зберегти і раціонально використати цінний генофонд Fagus sylvatica та його унікальні угруповання на східній межі ареалу. В зв’язку з цим актуальним є комплексне вивчення географічного поширення, флористичних та еколого-ценотичних особливостей букових лісів Поділля.
Зв’язок роботи з програмами, планами, темами. Роботу виконано на кафедрі ботаніки Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова за темою “Вивчення біологічних, біохімічних, цитостатичних та антибактеріальних властивостей лікарських рослин України” (1996-2000 рр). Дисертація пов’язана з плановими дослідженнями відділу природної флори Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України “Теоретичні основи формування інтродукційних популяцій рідкісних та зникаючих видів рослин з метою їх охорони” №01000U0000418.
Мета і задачі досліджень. Аналіз закономірностей географічного поширення, з’ясування флористичних і еколого-ценотичних особливостей букових лісів Поділля та розробка наукових основ охорони і раціонального використання букових лісів Подільської височини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок