Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання та аналіз Системи електронних платежів України

Моделювання та аналіз Системи електронних платежів України

Назва:
Моделювання та аналіз Системи електронних платежів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В 1993 році в Україні відбулися революційні зміни в платіжній системі кр
аїни


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Шкудун Дмитро Петрович
УДК 303.725.38+519.876.5
Моделювання та аналіз
Системи електронних платежів України
08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Черняк Олександр Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ситник Віктор Федорович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри інформаційних систем в економіці;
кандидат економічних наук, доцент
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики.
Захист відбудеться 21 червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 90 а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Воло-димирська, 58, кім. 10.
Автореферат розісланий “18” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Політична орієнтація України на формування ринкової економіки призвела на початку 90-х років до істотних змін у банківській сфері країни. З моменту створення у 1991 році Національного банку України одним з найважливіших напрямів його діяльності стала автоматизація банківської справи, а також формування низки систем автоматизації банківської діяльності на загальнодержавному рівні. Основи такої автоматизації були закладені “Концепцією створення системи електронного грошового обігу”, розробленою в 1992 р. Комерціалізація державних банків, поява мережі нових комерційних банків, збільшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності сприяли зростанню суспільної зацікавленості в створенні, в першу чергу, загальнодержавної автоматизованої системи, яка прискорила б міжбанківські розрахунки та підвищила б їх надійність і безпеку. В 1993 р. і було створено таку систему – Систему електронних міжбанківських розрахунків Національного банку України, або Систему електронних платежів (СЕП).
За роки експлуатації СЕП проявила себе як зручний, надійний та швидкий спосіб виконання міжбанківських розрахунків. СЕП успішно виконує покладені на неї функції і загалом задовольняє потреби банків України у розрахунках. Однак існуюча система через економічні та організаційні обставини була розроблена з використанням технічного та системного програмного забезпечення, що на тепер не відповідає сучасним світовим стандартам для систем подібного класу з точки зору таких параметрів, як пропускна спроможність, продуктивність, рівень безпеки і надійності. Тому необхідним є постійний розвиток системи з метою підвищення надійності її функціонування, розширення спектру послуг банкам-учасникам, розвитку технологічної моделі. Але під час вдосконалення СЕП дуже важливою є попередня перевірка нововведень, оцінка їх економічної ефективності. Крім цього, постійно здійснюється пошук альтернативних шляхів вдосконалення СЕП. Проведення ж експериментів з реальною системою може призвести до негативних наслідків у загальнодержавному масштабі. Тому проблема моделювання та аналізу Системи електронних платежів України набуває особливого значення.
У порівнянні з платіжними системами інших країн СЕП є досить сучасною й ефективною системою. Проте підвищується актуальність створення в Україні нової системи, спроможної здійснювати розрахунки в реальному часі – так званої системи класу RTGS (Real Time Gross Settlement).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання та аналіз Системи електронних платежів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок