Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕВІАНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

ДЕВІАНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

Назва:
ДЕВІАНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Соловйова Ірина Іванівна
УДК: 300.4/5+154.3+681.142.35.
ДЕВІАНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Плавич Володимир Петрович, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, зав. кафедри загально-правових дисциплін і міжнародного права.
кандидат філософських наук
Довгополюк Віктор Олександрович, Рівненський державний гуманітарний університет, старший викладач кафедри філософії
Провідна установа – Запорізький національний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “4” квітня 2007 року о 12.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.02. в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, вул.Старопортофранківська, 26, ауд.74.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського за адресою: 65021, Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “3” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Науково-технічні революції, котрі відбуваються у світі вже декілька століть, істотно впливають на всі сфери життєдіяльності людини, в тому числі і на її культуру, інтереси, потреби, поведінку тощо. В наш час уже неможливо уявити собі життя без таких засобів масової інформації, як радіо, телебачення, хоч увійшли вони в сферу буття порівняно з історичними масштабами розвитку суспільства не так давно. Вчені різних галузей науки – медицини, педагогіки, соціології, психології, філософії та багатьох інших розпочали проводити дослідження по виявленню впливів досягнень науково-технічного прогресу на суспільство в цілому і на окремого індивіда, що дало можливість визначити позитивні і негативні сторони у цих процесах.
Компютерізація суспільного життя, яка активно стала розвиватися починаючи з другої половини минулого століття, також відноситься до таких явищ, котрі викликають увагу вчених усього світу. Пояснюється це тим, що дані процеси поряд з позитивними сторонами мають яскраво виражені негативні моменти, особливо коли це стосується підростаючого покоління, молоді, у якої ще не сформовані уявлення про життєві цінності, про ту значущість, яку несе в собі технічний прогрес, в тому числі й таке його досягнення як компютер. Сучасна наука, особливо такі її галузі як психіатрія, психологія, патопсихологія, вже включились у процес дослідження цих явищ. Однак аналіз літератури по даній проблематиці показав, що інші галузі поки що недостатньо активні у цьому плані. До них можна віднести і соціальну філософію, представники якої більше звертають увагу на позитивні сторони процесів компютеризації і менше – на негативні її впливи на суспільство в цілому, і на окремого індивіда, зокрема. Майже відсутні спеціальні дослідження соціально-філософського характеру, у яких була б проаналізована компютеризація як чинник негативних відхилень у поведінці індивіда.
Соціальна значущість такого аспекту дослідження проблеми, її особлива соціальна актуальність і недостатня розробка обумовили необхідність рішення наукової задачі, сутність якої полягає у соціально-філософському осмисленні девіантної поведінки особистості, яка формується під впливом процесів компютеризації суспільного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕВІАНТНІСТЬ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок