Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕЗА українського ГЕТЬМАНСТВА В КОНТЕКСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ (XVІ – середина XVII ст.)

ГЕНЕЗА українського ГЕТЬМАНСТВА В КОНТЕКСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ (XVІ – середина XVII ст.)

Назва:
ГЕНЕЗА українського ГЕТЬМАНСТВА В КОНТЕКСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ (XVІ – середина XVII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,93 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Д’яконіхін Андрій Валерійович
УДК 94(477) “14/16”
ГЕНЕЗА українського ГЕТЬМАНСТВА В КОНТЕКСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ (XVІ – середина XVII ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
Бодрухин Володимир Миколайович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Лиман Ігор Ігоревич
Бердянський державний педагогічний університет
завідувач кафедри історії України
проректор з міжнародних зв’язків
кандидат історичних наук, доцент
Атоян Ольга Миколаївна
Луганський державний університет
внутрішніх справ ім. Є.О.Дідоренко
професор кафедри теорії та
історії держави та права
Захист відбудеться “05” жовтня 2007 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, аудиторія 309.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А.
Автореферат розісланий “4” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У період становлення і розвитку соціальної, демократичної, правової Української держави історичне минуле відіграє важливу роль. Чимало відповідей на питання про те, яким бути сучасному державотворенню, можна знайти в історії українського козацтва, вивчаючи зокрема, їх організаційні структури, інститут гетьманства, досвід у міжнародній діяльності тощо.
Еволюція сучасного механізму державної влади нашої країни пройшла довгий і складний шлях. Розвиток одного з складових елементів цього механізму – інституту глави держави – розпочався ще в епоху ранньофеодальної держави Давньої Русі в особі київських князів. Наслідуючи традиції княжої доби та керуючись прагненням до самостійного державного життя, український народ створив у XVII ст. свою власну державну організацію – козацьку республіку, на чолі адміністративного устрою якої знаходився гетьман. Його посада логічно уособлювала традиції князівського врядування.
Правильне розуміння історичних закономірностей і процесів становлення Української держави, врахування набутого досвіду має велике значення не лише для сучасних науковців, але й урядовців. У цьому аспекті, на наш погляд, принципового значення набуває аналіз діяльності володарів булави XVI – першої половини XVII ст. За умов становлення незалежної Української держави, її активної інтеграції до світового співтовариства значно посилився інтерес суспільства до минулого українського народу.
Важливе значення має й узагальнення досвіду зовнішньополітичних впливів козацької держави. По-перше, це стосується виявлення факторів, які стимулювали ескалацію діяльності гетьманів чи то в бік офіційної Москви, чи – Варшави. По-друге – визначення закономірностей і випадковостей у цьому історичному процесі та встановлення рівня кореляцій дій козацької еліти й розвитку міжнародних процесів у регіоні.
Тому вивчення і узагальнення козацької спадщини, проблемний аналіз формування та розвитку гетьманської влади означеного періоду розширяє наше уявлення про козацтво як виразника національного духу та державотворчі процеси ранньомодерної України, чим і обумовлюється актуальність теми.
Зв’язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження тісно пов’язаний зі складовою частиною комплексної теми “Українська еліта в історичному контексті державотворчих процесів та розвитку суспільно-політичної думки”, що розробляється історичними кафедрами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (державний реєстраційний номер 0106U000296).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕНЕЗА українського ГЕТЬМАНСТВА В КОНТЕКСТІ ВІТЧИЗНЯНОЇ ІСТОРІЇ (XVІ – середина XVII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок