Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА І ПРОГНОЗ СТАНУ ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА СОЛЯНИХ І СІРЧАНИХ РОДОВИЩ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

ДИНАМІКА І ПРОГНОЗ СТАНУ ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА СОЛЯНИХ І СІРЧАНИХ РОДОВИЩ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

Назва:
ДИНАМІКА І ПРОГНОЗ СТАНУ ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА СОЛЯНИХ І СІРЧАНИХ РОДОВИЩ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Івана Франка
Бондаренко Мирослава Дмитрівна
УДК. 551.448:553.661.1:553.632 (477.8)
ДИНАМІКА І ПРОГНОЗ СТАНУ ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
СОЛЯНИХ І СІРЧАНИХ РОДОВИЩ ПЕРЕДКАРПАТТЯ
Спеціальність 04.00.01 – загальна і регіональна геологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка на кафедрі екологічної і інженерної геології та гідрогеології.
Науковий керівник – доктор геолого-мінералогічних наук, доктор географічних наук, професор Рудько Георгій Ілліч, Львівський національний університет імені Івана Франка, геологічний факультет, завідувач кафедри екологічної і інженерної геології та гідрогеології
Офіційні опоненти:
доктор геол.-мін. наук Галабуда Микола Іванович, Інститут геології та геохімії горючих копалин (м. Львів), головний науковий співробітник;
кандидат геол.-мін. наук Гайдін Анатолій Маркович, Академія гірничих наук України (м. Львів), завідувач відділення гірничохімічної сировини.
Провідна установа – Український державний геологорозвідувальний інститут Міністерства екології та природних ресурсів України.
Захист відбудеться “30” серпня 2001 р. о 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.04 у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Адреса: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, геологічний факультет, ауд. 219.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “16” липня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.04,
кандидат геол.-мін. наук Є.М. Сливко
Загальна характеристика роботи
Актуальнiсть теми. Гірничодобувні підприємства є природно-техногенними системами (ПТС), що формуються в зоні активної взаємодії техногенного об’єкта і геологічного середовища (ГС) та мають обмежений період функціонування (Рудько, 1992). На сьогодні більшість ПТС соле- та сірконосної провінцій Західного регіону України перебувають на стадіях ліквідації і постліквідації, менша частина експлуатується.
Розробка родовищ калійних солей і сірки у Передкарпатті традиційними методами за останні десятиріччя посилила процеси просідання земної поверхні, провалоутворення, ерозії, суфозії тощо. У зонах карстопровальної небезпеки опинилися території шахт, кар’єрів і значні за площею ділянки за їхніми межами, що створило реальну загрозу проживанню населення.
Оскільки ризик активізації вилуговування евапоритів регіону існує на всіх періодах ПТС, у сучасних умовах карстонебезпечності територій родовищ особливо актуальною є проблема прогнозування і керованого контролю станом геологічного середовища, аналізу комплексних умов і чинників механізму й динаміки карсту з метою його локалізації, повної стабілізації й управління (інженерного захисту) на кожному з етапів функціонування копалень.
Зв’язок роботи з iншими науковими дослiдженнями. Обраний напрям дослiджень тiсно пов’язаний з тематикою робiт еколого-геологiчного центру ДГП “Захiдукргеологiя”, ВАТ “Гірхімпром”, ДГХП ”Сiрка”, геологiчного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та iнших провiдних геологiчних органiзацiй України. Він є складовою частиною фундаментальної держбюджетної наукової теми по лінії МОІН “Техногенно-екологічна безпека геологічного середовища (наукові і методичні основи)” (реєстраційний номер програми “10.02. – МВ/**-99”), наукового проекту “Моніторинг небезпечних природних та техногенних геологічних процесів на території Львівської області та інженерний захист будівель, споруд і земель” (згідно з розпорядженням голови Львівської ОДА № 895 від 14.08.2000 р.).
Об’єкт дослiджень: геологiчне середовище калійних i сiрчаних родовищ, його стан у просторі й часi, гiрничодобувнi пiдприємства як природно-техногенні системи.
Предмет дослiджень: карстові процеси i явища в межах природно-техногенних систем соляної i сiрчаної провiнцiй Передкарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІКА І ПРОГНОЗ СТАНУ ГЕОЛОГІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА СОЛЯНИХ І СІРЧАНИХ РОДОВИЩ ПЕРЕДКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок