Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕРЕНОСУ КРІЗЬ МОЛЕКУЛЯРНІ ЛАНЦЮЖКИ ПРИ НАЯВНОСТІ СИЛЬНОЇ ДИСИПАЦІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕРЕНОСУ КРІЗЬ МОЛЕКУЛЯРНІ ЛАНЦЮЖКИ ПРИ НАЯВНОСТІ СИЛЬНОЇ ДИСИПАЦІЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕРЕНОСУ КРІЗЬ МОЛЕКУЛЯРНІ ЛАНЦЮЖКИ ПРИ НАЯВНОСТІ СИЛЬНОЇ ДИСИПАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ Теоретичної ФІЗИКИ ІМ. М.М. БОГОЛЮБОВА
ЗЕЛІНСЬКИЙ ЯРОСЛАВ РОМАНОВИЧ
УДК530.1;537.37;620.382
ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕРЕНОСУ КРІЗЬ
МОЛЕКУЛЯРНІ ЛАНЦЮЖКИ ПРИ НАЯВНОСТІ СИЛЬНОЇ ДИСИПАЦІЇ
01.04.02 – теоретична фізика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
Національної Академії Наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Петров Ельмар Григорович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова
НАН України, завідувач відділу квантової теорії
молекул та кристалів
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Золотарюк Олександр Васильович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України,
провідний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Фіщук Іван Іванович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа:
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, Інститут теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера.
Захист відбудеться “ 11 ” листопада 2004 р. о 1500 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .191.01 в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна 14Б, ауд. 322.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна 14Б
Автореферат розісланий “ 5 ” жовтня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Кузьмичев В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошуки методів мінімізації електронних схем привели до відкриття низки надзвичайних фізичних явищ, які показали, що індивідуальні молекули можуть виступати у ролі провідників, діодів, транзисторів, логічних та запам'ятовуючих пристроїв. Основними перевагами використання молекул у ролі прототипів елементів електронних схем є їх досить малий розмір, що складає всього декілька нанометрів, легкий та дешевий спосіб синтезу молекулярних структур, а також проявлення зовсім нових вольт-амперних характеристик, що не мають аналогів у напівпровідниковій електроніці. Тому, поряд з актуальністю практичного застосування як окремих молекул, так і молекулярних комплексів для створення, передачі, прийому і обробки інформації, побудови, так званих, молекулярних комп'ютерів, проблема дослідження молекулярних наноструктур є самостійною фундаментальною проблемою фізики конденсованого стану, оскільки властивості таких структур істотно відрізняються від класичних напівпровідникових об'єктів.
Співставлення основних властивостей молекулярних структур з їх функціональними характеристиками вимагає побудови теорії, яка ставить собі на меті з'ясування основних механізмів зарядового переносу у системах типу мікроелектрод-молекула-мікроелектрод. Саме такі об'єкти, що дістали назву молекулярних проводів, представляють собою структури, у яких квантові властивості переносу електрона проявляються у вигляді тунельного явища, яке може керуватися як структурними особливостями системи, так і зовнішніми постійними та змінними полями. Основна відмінність приладів, побудованих на індивідуальних молекулах, від твердотільних напівпровідникових аналогів лежить у двох важливих аспектах: це ефекти, пов'язані із наявністю електронної структури молекули та ефекти впливу поверхні зовнішніх контактів. Взаємодія з макроскопічними металевими мікроелектродами приводить до змішування дискретних енергетичних рівнів молекули з електронними станами зони металу. Як результат, відбувається формування нових енергетичних рівнів молекули, тому металеві мікроелектроди є невід'ємною частиною молекулярного приладу.
Зараз інтенсивно проводиться теоретичний опис тунельних процесів крізь молекулярний провід в умовах, коли усі елементи проводу формують єдину місткову структуру для електронного переносу (пряме пружне міжелектродне тунелювання), або коли має місце локалізація електрона в процесі його руху (непружне міжелектродне тунелювання).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПЕРЕНОСУ КРІЗЬ МОЛЕКУЛЯРНІ ЛАНЦЮЖКИ ПРИ НАЯВНОСТІ СИЛЬНОЇ ДИСИПАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок